نگرانی جدید صهیونیستها درباره ایران

ایرنا نوشت:

وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی گفت که تل آویو از این نگران است که پس از لغو تحریم ها کشورهای جهان به خرید گاز طبیعی از ایران روی آورند.

به گزارش شبکه خبری المیادین، ایلت شاکید وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی نسبت به لغو تحریم های بین المللی علیه ایران هشدار داد.

وی گفت که در صورت لغو تحریم های ایران، کشورهای جهان به سرعت به خرید گاز طبیعی از جمهوری اسلامی روی می آورند و در نتیجه ما باید توافقی را که تل آویو با شرکت های ویژه گاز بسته قبول کنیم، حتی اگر این توافق کامل نباشد.
بنابراین گزارش، رژیم صهیونیستی به استخراج گاز خود جنبه امنیتی و استراتژیک داده و آن را بر مسایل اقتصادی مقدم شمرده است.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی توافق بین غرب و ایران را توافق بد به بدتر توصیف کرده و مدعی شده که این توافق زمینه را برای تبدیل شدن ایران به کشوری دارای زرادخانه هسته ای در یک دهه فراهم می کند.
به ادعای نتانیاهو این مساله باعث مسابقه تسلیحاتی در منطقه می شود.

وی ادعا کرده که در صورت توافق، ایران می تواند صدها میلیارد دلار درآمد های خود را در راه فعالیت های تروریستی مصرف کند.
از سوی دیگر موشه یعالون وزیر امنیت رژیم صهیونیستی پیش بینی کرده که کشورهای مذاکره کننده و ایران بزودی به توافق می رسند حتی اگر این توافق در زمان تعیین شده در 30 ژوئن (10 تیر) صورت نگیرد.

وی گفته است که توافق بد هسته ای منجر به خطر بیشتر از سوی ایران می شود.
یعالون تصریح می کند: چه کسی تضمین می دهد که ایرانی ها گامی به سوی هسته ای شدن برندارند و روزی مشخص شود که آنان دارای قدرت هسته ای هستند؛ ایران قطعا در آستانه هسته ای شدن است.
نتانیاهو نیز گفته است، زمانی که توافق امضا شود و ما از محتوای آن مطلع شویم وارد مذاکره درباره حفظ برتری کیفی خواهیم شد.
وی به موضع آمریکا درباره مساله ایران اشاره و افزوده است: اختلاف اصلی ما امروز این است که آیا ایران به عنوان یک مشکل مطرح است یا راه حل؟.

52261

کد N874170