بان کی مون خواستار شد؛

محاکمه عاملان حمله هوایی به دفتر سازمان ملل در عدن

سیاسی

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار محاکمه عاملان بمباران دفتر سازمان ملل در جریان حمله هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، فرحان حق سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: بان کی مون نسبت به بمباران دفتر برنامه ریزی سازمان ملل متحد در عدن و زخمی شدن تعدادی از نگهبانان آن ابراز تأسف کرده و خواستار شروع تحقیقات جامع در این مورد شده است.

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل افزود: بان کی مون معتقد است که این حمله تاکیدی بر پایان دادن به درگیری توسط تمام طرف ها و بازگشت به میز مذاکره به عنوان تنها راه حل ممکن برای تحقق صلح دائم در یمن است.

فرحان همچنین حمایت از تمامی طرف ها از جمله کارمندان و تأسیسات سازمان ملل در یمن را خواستار شد. گفتنی است ائتلاف تحت رهبری عربستان قریب به سه ماه است که حملات خود علیه یمن را شروع کرده است، جنگنده های این ائتلاف بدون توجه به محل سکونت افراد غیر نظامی، منازل شهروندان، ساختمان های دولتی و مقر نهادهای بین المللی را بمباران می کنند.

عربستان در حالی که مانع از ورود کمک های انسانی، غذا و دارو به یمن می شود، به دروغ مدعی است خود کمک های انسانی را به دست مردم یمن می رساند.