بازداشت شماری از مظنونین عملیات تروریستی تونس

سیاسی

«ناجم الغرسلی» وزیر کشور تونس اعلام کرد تعدادی از مظنونین حمله تروریستی روز جمعه که با عامل این حمله در ارتباط بودند، بازداشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، وزیر کشور تونس گفت: گروه اول و تعدادی از اعضای شبکه ای که از «سیف الدین الرزقی» عامل این جنایت حمایت می کردند، بازداشت شدند.

در همین راستا وزیر کشور انگلیس که در حال حاضر در تونس به سر می برد، گفت: تروریست ها پیروز نخواهند شد. «تیریزا مای» در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای فرانسوی، آلمانی و تونسی خود در هتلی که حمله تروریستی در آن به وقوع پیوست، گفت: ما برای دفاع از ارزشهای خود متحد خواهیم بود و تروریست ها هرگز پیروز نخواهند شد.

گفتنی است روز جمعه گذشته یک عامل انتحاری به نام سیف الدین الرزقی به هتلی در شهر توریستی سوسه حمله کرد، در این حمله ۳۸ نفر کشته و ۳۹ نفر دیگر مجروح شدند. سخنگوی دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که ۱۸ انگلیسی در این حمله کشته شده اند ولی انتظار می رود شمار کشته شده های انگلیسی به ۳۰ نفر برسد.

سیف الدین الرزقی عامل این حمله تروریستی با سلاح کلاشنیکوف ۳۸ نفر را در مقابل و داخل هتل «امپریال مرحبا» به قتل رساند و ۳۹ نفر دیگر را زخمی کرد. پلیس تونس او را در خارج از هتل به هلاکت رساند. الرزقی ساکن ایالت سلیانه واقع در شمال غرب تونس و دانشجوی فوق لیسانس پژوهشگاه عالی علوم کاربردی و فناوری در دانشگاه قیروان بود.

پیش از این نیز در تاریخ ۱۸ مارس گذشته به موزه باردوی تونس حمله تروریستی شد که در این حمله ۲۱ گردشگر خارجی و یک پلیس تونسی کشته شدند.