چیت‌چیان با وزیر انرژی الجزایر دیدار کرد

سیاسی

حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو در سفر به الجزایر با صالح خبری، وزیر انرژی الجزایر دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، وزیر نیرو ایران که به منظور تسلیم پیام دعوت رییس‌جمهور کشورمان به رییس‌جمهور الجزایر برای حضور در سومین اجلاس سران عضو مجمع جهانی کشورهای صادرکننده گاز در تهران به همراه هیاتی به الجزایر سفر کرده است با وزیر انرژی این کشور ملاقات کرد.

در این ملاقات که رضا عامری، سفیر کشورمان در الجزایر و مدیران بخش‌های مختلف وزارت انرژی الجزایر نیز حضور داشتند،‌ حمید چیت‌چیان ضمن تشریح وضعیت،‌ ظرفیت‌ها، پیشرفت‌ها و خودکفایی کشورمان در زمینه برق، آمادگی وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری مشترک و استفاده از پتانسیل و ظرفیت‌های دو طرف و انتقال تجارب بین دو کشور را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش در این دیدار وزیر انرژی الجزایر نیز ضمن تشریح برنامه توسعه این کشور در زمینه برق با پیشنهاد و دعوت وزیر نیروی ایران با سفر هیاتی از مدیران و کارشناسان حوزه برق الجزایر به تهران در آینده نزدیک و مذاکره درباره راه‌های همکاری بین دو کشور موافقت کرد.

قرار است وزیر نیرو در جریان سفر به الجزایر ضمن ملاقات با رییس‌جمهور الجزایر و تسلیم پیام دعوت رییس‌جمهور کشورمان به وی با نخست‌وزیر و وزیر منابع آبی الجزایر نیز ملاقات کند.

انتهای پیام

کد N873656