توزیع رایگان کتاب تکفیر مسلمانان در بحرین

داعش,بحرین

العالم نوشت:

توزیع رایگان کتاب تکفیر مسلمانان در بحرینتوزیع رایگان کتاب تکفیر مسلمانان در بحرین
روزنامه الوسط بحرین، از توزیع کتابچه‌ای در منامه خبر داد که یک طایفه اسلامی معروف به "البهریه" را تکفیر می کند.
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه الوسط فاش کرد که این کتاب، به طور رایگان و تحت عنوان وقف، با درج قید "وقف لله" بر روی جلد آن، در میان مردم توزیع می شود و آشکارا، فرقه بهریه را که گروهی از مسلمانان اسماعیلی مذهب هستند، تکفیر می کند.
در این میان، "جلال کاظم" نماینده مجلس بحرین، توزیع چنین کتابچه ای را زمینه ساز ضربه زدن به همزیستی مسالمت آمیز طایفه های مختلف بحرین در کنار یکدیگر دانست و به همین سبب برخورد قانونی با این گونه مسائل را خواستار شد.
جلال کاظم خاطر نشان کرد: بحرین نیز مانند دیگر کشورهای منطقه، نمی تواند این جریان سازی رسانه ای برای فتنه انگیزی میان هم میهنان را تاب بیاورد. وجود چنین کتابچه ای در کتابخانه های عمومی یا توزیع آن در مساجد و عبادتگاه ها، ضرورت کنترل این گونه اقدامات را یادآور می شود. زیرا تحریک طایفه ای به ابزاری نابودگر در ایجاد تفرقه میان مردم، نه تنها در بحرین بلکه در همه کشورهای عربی و کشورهای منطقه تبدیل شده است.
گفتنی است که سال گذشته، مدیریت "ارشاد دینی" در ارتش بحرین، کتابی میان پرسنل خود توزیع کرد که با توهین به اعتقادات شیعیان - که اکثریت قاطع جمعیت بحرین را تشکیل می دهد- شیعیان را به عنوان رافضی معرفی می کرد و آن ها را در کنار اسماعیلی ها، علوی ها و دروزی ها، یکی از "فرقه های گمراه" نامیده بود.

4949

کد N873629