فابیوس: ایرانی‌ها سوالاتی درباره چگونگی لغو تحریم‌ها دارند

تسنیم نوشت:

 وزیر خارجه فرانسه با اشاره به برخی پیشرفتها درمذاکرات هسته ای گفت ایرانی ها سوالات مشخصی درباره اینکه رفع تحریم‌ها چگونه عملیاتی خواهد شد و برخی دیگر موضوعات دارند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزیر خارجه فرانسه با اشاره به برخی پیشرفتها درمذاکرات هسته‌ای گفت: ایرانی ها سوالات مشخصی درباره اینکه رفع تحریم ها چگونه عملیاتی خواهد شد و برخی دیگر موضوعات دارند.
لوران فابیوس که روز گذشته در وین با وزیر خارجه کشورمان دیدار داشت، امروز دوشنبه طی اظهاراتی در نیویورک اعلام کرد: توافق با ایران باید برای پیشگیری از دستیابی این کشور یا سایر کشورهای منطقه به سلاح‌ هسته‌ای، توافقی محکم و استوار باشد.
وی افزود: مذاکرات هسته ای با ایران از تاریخ تعیین شده 30 ژوئن فراتر خواهد رفت و مذاکره کنندگان به عمد تصمیم گرفته اند تا تاریخ جدیدی را برای پایان مذاکرات تعیین نکنند. فابیوس افزود: ما پیشرفت‌هایی داشتیم اما هنوز پایان روند نیست.
مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5 در وین، پایتخت اتریش در جریان است.
وزرای خارجه آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس و همچنین مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته در وین با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار و گفتگو داشتند.
بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای سرعت و زمانبندی رفع تحریم‌های ایران و نیز نحوه و مکانیسم‌های نظارت بر اجرای توافق از اختلافات اساسی دو طرف مذاکره کننده است.

4949

کد N873628