۰

فابیوس: ایرانی‌ها سوالاتی درباره چگونگی لغو تحریم‌ها دارند

  • ۲۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

تسنیم نوشت:

 وزیر خارجه فرانسه با اشاره به برخی پیشرفتها درمذاکرات هسته ای گفت ایرانی ها سوالات مشخصی درباره اینکه رفع تحریم‌ها چگونه عملیاتی خواهد شد و برخی دیگر موضوعات دارند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزیر خارجه فرانسه با اشاره به برخی پیشرفتها درمذاکرات هسته‌ای گفت: ایرانی ها سوالات مشخصی درباره اینکه رفع تحریم ها چگونه عملیاتی خواهد شد و برخی دیگر موضوعات دارند.
لوران فابیوس که روز گذشته در وین با وزیر خارجه کشورمان دیدار داشت، امروز دوشنبه طی اظهاراتی در نیویورک اعلام کرد: توافق با ایران باید برای پیشگیری از دستیابی این کشور یا سایر کشورهای منطقه به سلاح‌ هسته‌ای، توافقی محکم و استوار باشد.
وی افزود: مذاکرات هسته ای با ایران از تاریخ تعیین شده 30 ژوئن فراتر خواهد رفت و مذاکره کنندگان به عمد تصمیم گرفته اند تا تاریخ جدیدی را برای پایان مذاکرات تعیین نکنند. فابیوس افزود: ما پیشرفت‌هایی داشتیم اما هنوز پایان روند نیست.
مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5 در وین، پایتخت اتریش در جریان است.
وزرای خارجه آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس و همچنین مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته در وین با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار و گفتگو داشتند.
بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای سرعت و زمانبندی رفع تحریم‌های ایران و نیز نحوه و مکانیسم‌های نظارت بر اجرای توافق از اختلافات اساسی دو طرف مذاکره کننده است.

4949

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.