صف های طویل برای خودپردازی که تنها 60 یورو می دهد

صف خودپردازها در یونان طویل تر می شود. دولت یونان برای پیشگیری از شوک بحران مالی، بانک های این کشور را تا روز سه شنبه آینده تعطیل اعلام کرده است.

صف های طویل برای خودپردازی که تنها 60 یورو می دهدصف خودپردازها در یونان طویل تر می شود. دولت یونان برای پیشگیری از شوک بحران مالی، بانک های این کشور را تا روز سه شنبه آینده تعطیل اعلام کرده است.

 

 

 


به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز،  صف خودپردازها در یونان طویل تر می شود. دولت یونان برای پیشگیری از شوک بحران مالی، بانک های این کشور را تا روز سه شنبه آینده تعطیل اعلام کرده است. شهروندان یونانی فقط می توانند تا روزی ۶۰ یورو از باجه های خودپرداز دریافت کنند، اما خریدهای اینترنتی محدودیتی ندارد.

تعطیلی بانک ها به ویژه دشواری هایی را برای بازنشستگان ایجاد کرده است. یک فرد بازنشسته می گوید: «ما منتظر مقرری مان هستیم. ما یک عمر کار کرده ایم تا الان راحت باشیم. اما آنها ما را فریب می دهند. ما برای گرفتن پول خودمان، دسترنج خودمان، باید مثل گداها اینجا منتظر بمانیم. ما را دم در نگه داشته اند، هیچ کس بیرون نمی آید که خبری به ما بدهد. شبکه های تلویزیونی الان یک چیز می گویند و یک ساعت بعد یک چیز دیگر. همه ما را دیوانه کرده اند.»

بازنشسته دیگری می گوید: «بله، ما سرگردان شده ایم. تنها من حساس نیستم، همه سرگردان و بلاتکلیف هستند. من حتی منتظر روزهای بدتر از این هستم.»

پایتخت یونان در روزهای اخیر شاهد تظاهرات موافقان و مخالفان اقتصاد ریاضتی بوده است. قرار است روز سه شنبه تظاهراتی در حمایت از اتحادیه اروپا در آتن برگزار شود.

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر چپگرای یونان، تصمیم به برگزاری یک همه پرسی در این کشور درباره پذیرش یا رد پیشنهاد وام دهندگان خارجی گرفته است.

52310

کد N873560