سخنگوی نیروهای مردمی عراق خبر داد؛

پاکسازی کامل شهر «بیجی» از داعش به دست نیروهای مردمی

سیاسی

«احمد الاسدی» سخنگوی نیروهای مردمی عراق ضمن اعلام پاکسازی کامل شهر بیجی در شمال تکریت از لوث داعش از تشکیل اتاق عملیات آزادسازی شهر موصل در استان نینوا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، «احمد الاسدی» سخنگوی نیروهای مردمی عراق در سخنانی از پاکسازی کامل شهر بیجی واقع در شمال تکریت از لوث داعش خبر داد.

وی در این ارتباط گفت: نیروهای مردمی و امنیتی موفق شدند به طول کامل بر شهر بیجی سیطره پیدا کنند و هم اکنون خیابان های اصلی منتهی به بیجی نیز تحت سیطره نیروهای مردمی است.

الاسدی همچنین اعلام کرد که نیروهای مردمی عراق اتاق عملیات آزادسازی شهر موصل در استان نینوا را تشکیل داده اند.

این درحالی است منابع آگاه از شروع عملیات سیل سهمگین از سوی نیروهای امنیتی ومردمی عراق برای پاکسازی کامل بیجی و هلاکت و اسارت ده ها تروریست داعشی خبر داده بودند.

منطقه بیجی در ۴۰ کیلومتری شمال تکریت که تاکنون میان نیروهای عراقی و داعش چندین بار رد و بدل شده، طی هفته گذشته شاهد درگیری‌های شدید نیروهای امنیتی و بسیج مردمی با تکفیری‌ها بود که در نهایت ۹۵ درصد آن در ۳ تیر کاملا آزاد شد.

شهر بیجی در استان «صلاح‌الدین» و در فاصله ۲۱۰ کیلومتری شمال بغداد قرار دارد و در مسیر جاده منتهی به شهر موصل واقع است. بزرگترین پالایشگاه نفت عراق در این شهر قرار دارد که از زمان مقاومت نیروهای گردان طلایی ارتش عراق در مقابل داعش برای چندین ماه متوالی به پالایشگاه «الصمود» (پایداری) معروف شده است.