شماره پنجم مجله بین‌الملل مهر/گفتگوبامشاور رئیس جمهور اسبق آمریکا

سیاسی

شماره پنجم مجله بین الملل مهر در بخش های ایران در جهان، خاورمیانه و آفریقا، اروپا، آمریکا و آسیا منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این مجله که به صورت دیجیتال منتشر می شود تلاش می کند به بررسی تحلیلی تازه ترین تحولات منطقه و جهان بپردازد.

مصاحبه اختصاصی خبرگزاری مهر با دکتر رابرت هانتر سفیر سابق آمریکا در ناتو مشاور رئیس جمهوری پیشین آمریکا از جمله مطالب این نشریه است

گفتگو با سلطان السامعی نماینده پارلمان یمن، گفتگو با فرهنگ جهانپور استاد دانشگاه آکسفورد، گفتگو با پل پیلار رئیس سابق تحلیل عملیات سیا و واکنش اسرائیل بعد از توافق هسته ای چه خواهد بود از جمله موضوعاتی هستند که در بخش ایران در جهان این نشریه منعکس شده اند.

گفتگو با اسماعیل ولد شیخ نماینده سازمان ملل در امور یمن، نبرد «جرود عرسال»؛ چالشها و گزینه ها، فراز و فرود روابط عراق و عربستان و گفتگو با عبدالهادی الصالح وزیر مشاور اسبق کویت از جمله مطالبی هستند که در این شماره مجله بین الملل مهر منتشر شده اند.

گفتگو با فاروق اوغلو سفیر سابق ترکیه در امریکا، گفتگو با رابرت هانتر سفیر سابق آمریکا در ناتو، همه پرسی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا وعلل شکست حزب حاکم ترکیه مطالبی هستند که مخاطبان می توانند در بخش اروپای مجله مطالعه کنند.

در بخش آسیای این شماره از مجله می خوانیم: سفر خطیر مسلمانان روهینگیا در اقیانوس هند، گفتگو با سید نادر شاه بحر نماینده پارلمان افغانستان، آسیای میانه؛ حوزه جدید فعالیت داعش و گفتگو با ناهید فرید نماینده پارلمان افغانستان.

گفتگو با پروفسور «نیکلاس اونف» بنیانگذار مکتب سازه انگاری روابط بین الملل از جمله مطالبی است که در بخش آمریکای این نشریه منتشر شده است. اونف در این گفتگو به بررسی روابط چین و آمریکا پرداخته است.

او با تحلیلی بر اساس نظریه سازه انگاری و توجه به انگاره ها در مخاصمات امریکا و چین، روابط میان دو کشور را تحلیل کرده است.

ایران و 1+5 بعد از توافق چگونه اختلافات را حل می کنند، بازی ژئوپلیتیک آمریکا و انگلیس در زمین فیفا و هیلاری کلینتون؛ نامزد دموکرات با روحیه جمهوری خواهی سایر مطالبی هستند که در بخش آمریکا مجله بین الملل منعکس شده اند.

جهت دریافت شماره پنجم مجله بین الملل مهر اینجا کلیک کنید.