پدر عامل حمله مرگبار تونس: افراطگران مغز پسرم را نابود کردند

تونس

پدر عامل حمله مرگبار به گردشگران خارجی در تونس با اظهار این که از اقدام پسرش در انجام این کشتار شوکه شده است، گفت: این افراطگران منسوب به اسلام بودند که مغز پسر مرا نابود کردند.

پدر عامل حمله مرگبار به گردشگران خارجی در تونس با اظهار این که از اقدام پسرش در انجام این کشتار شوکه شده است، گفت: این افراطگران منسوب به اسلام بودند که مغز پسر مرا نابود کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالحکیم رزقی،‌ پدر سیف‌الدین رزقی، عامل حمله مرگبار به گردشگران خارجی در تونس پس از آن که دو روز در بازداشت پلیس بود، روز یکشنبه به خانه‌اش بازگشت. وی در مصاحبه با روزنامه دیلی تلگراف گفت : این افراد (افراطگران) مغز پسر مرا با افکار هولناک خود نابود کردند. آنها او را در هم شکستند.

وی در ادامه اظهاراتش گفت: نمی‌دانم چه بگویم. هیچ چیز نمی‌دانم. من اصلا خبر نداشتم که او می‌خواهد چه کار کند. من به پلیس هم همین را گفتم و به شما هم همین را می‌گویم.

عبدالحکیم رزقی تاکید کرد: مردم از من می‌خواهند اطلاعات به آنها بدهم و من نمی‌دانم که به آنها چه بگویم. من کاملا از شنیدن خبر این که پسر من چه کاری کرده است، کاملا جا خوردم. من در راه آهن کار می‌کنم و ساعت 11 و نیم صبح از سر کارم برگشته بودم. چون روزه بودم می‌خواستم استراحت کنم که ساعت 4 عصر پلیس به در خانه من آمد و گفت که لازم است با آنها بروم. من از آنها پرسیدم که چرا باید با شما بیایم و آنها به من گفتند مگر اخبار را ندیده‌ای؟ و آنجا بود که به من گفتند پسرم چه کار کرده است.

پدر عامل حمله مرگبار روز جمعه در تونس افزود: البته که من کاملا شوکه شدم. من اصلا نمی‌توانستم بپذیرم که چنین اتفاقی افتاده است. پسر من به دانشگاه می‌رفت و حالش خوب بود. همه چیزی که من از او می‌دانستم همین بود.

یکی از هم دانشگاهی‌های سیف‌الدین گفت که او در نخستین سال دانشگاهش کاملا عادی بود و دانشجویی باهوش بود اما پس از آن که او شروع به رفت‌وآمد با گروه افراط‌گرای سلفی کرد که اسم رهبرش راشد بود، کاملا تغییر پیدا کرد.

انتهای پیام

کد N873330