نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران:

از تیم 10 نفره رهبریت داعش 6 نفرشان از حزب بعث هستند

داعش

نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران با تأکید بر این‌که داعش به نوعی اسلحه اجاره‌ای برای برخی از کشورها است،‌ تصریح کرد: آمریکا به وسیله داعش می‌خواهد بر منابع نفتی منطقه سلطه پیدا کند و اگر این اتفاق بیفتد این موضوع به معنای تسلط آمریکا بر کل منطقه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوعارف در نشست "از منافقین تا داعش" که با حضور ابراهیم خدابنده، مسوول پیشین دفتر گروهک منافقین در لندن و روح‌الله لطیفی، مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی قربانیان ترور در موسسه فرهنگی- مطبوعاتی ایران برگزار شده بود،‌ گفت: برخی از کشورها از این گروه در راستای منافع و اجرای مقاصد شوم خود استفاده می‌کنند.

وی با بیان این‌که اولین کشوری که مورد تعرض داعش قرار گرفت سوریه بود و در مرحله بعد عراق، افزود: گروه داعش در حقیقت متشکل از نیروهای باقیمانده از رژیم بعثی صدام است و این نیروهای بعثی به نیروهای تکفیری تغییر ماهیت دادند.

ابوعارف با بیان این‌که از تیم 10 نفره رهبریت داعش 6 نفر آن‌ها از حزب بعث هستند،‌ خاطرنشان کرد: این گروه تروریستی با هر کسی که به آن‌ها پول بدهد و از آن‌ها حمایت کند ارتباط برقرار می‌کنند.

نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران با اشاره به این‌که داعش با عنوان اجرای حکام اسلامی دست به اقدامات شنیعی زده است،‌ ادامه داد: این گروه تروریستی که اقدام به اسارت گرفتن زنان و قتل عام کودکان می‌کند برای پیشبرد اهداف خود از مکانیزم ایجاد رعب و وحشت استفاده می‌کند. چنان که این رعب و وحشت باعث شده برخی از خانواده‌ها در سوریه و عراق اقدام به مهاجرت به کشورهای دیگر بکنند.

ابوعارف در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که بعد از سقوط صدام خوابگاه اشرف هم‌چنان در دست منافقین بود، تصریح کرد: در آن زمان این مسأله مطرح بود که یکی از اهداف آمریکا این است که در عراق گروهی را برای پیگیری اهداف خود به وجود بیاورد و در این راستا تحرکاتی شبهه‌ناکی را انجام داد. چنان که اقدام به جذب برخی از نیروهای مخالف با روند جدید حاکم در عراق کرد.

او با اشاره به سابقه تاریخی همکاری منافقین با حزب بعث در بخش دیگری از صحبت‌هایش، گفت: آمریکا به دنبال نقشه‌های جدیدی در منطقه است و اجرای این نقشه جدید تاکنون با مقاومت برخی از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران روبه‌رو شده است و در حال حاضر به نظر می‌رسد که آمریکا با حمایت از این گروه تروریستی سعی دارد در منطقه هرج و مرج ایجاد کند و از منافقین و داعش برای پیشبرد اهداف خود استفاده کند.

وی با تأکید بر این‌که داعش تلاش دارد بر کل منطقه تسلط پیدا کند،‌ خاطرنشان کرد: در حال حاضر از وضعیت به وجود آمده در منطقه آمریکا و رژیم صهیونیستی سود می‌برند.

او با اعتقاد بر این‌که چون صدای علمای اهل سنت پایین آمده، صدای گروه‌های تکفیری چون القاعده و وهابیت بلند شده است؛ البته این علما برای مقابله با این طرز تفکر مجبور هستند که به نقد وهابیت نیز بپردازند. در حالی که وهابیت در عربستان به صورت رسمی حاکم است.

انتهای پیام

کد N873251