هیات دولت مستعفی یمن عازم آمریکا شد/مقرهای نظامی سعودی هدف حملات انصارالله

یمن

هیاتی عالی رتبه از دولت مستعفی یمن سفر چند روزه خود را به واشنگتن و نیویورک آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه الفجر، این هیات که عبدالله الصایدی، یکی از وزرای دولت مستعفی یمن ریاست آن را برعهده دارد و متشکل از محمد السعدی، وزیر صنعت و تجارت و احمد عوض بن مبارک، دبیرکل کنگره مذاکرات ملی است به آمریکا سفر کرده است تا با مسئولان کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا در خصوص اوضاع یمن، مبارزه با تروریسم و تحولات روند همکاری یمن و آمریکا در زمینه‌های مختلف بحث و گفت‌وگو کند.

این هیات همچنین دیدارهایی با نمایندگان برخی کشورهای عضو سازمان ملل در مقر این سازمان در نیویورک خواهد داشت.

عبدالله الصایدی پیشتر پست وزیر خارجه در دولت خالد بحاح را در اختیار داشت؛ دولتی که در ژانویه گذشته استعفا کرد.

احمد عوض بن مبارک نیز در حال حاضر مدیر دفتر عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن است و احتمالا منصور هادی وی را به عنوان سفیر یمن در واشنگتن تعیین کند.

در همین راستا یکی از منابع نزدیک به نیروهای منصور هادی اعلام کرد که یک نیروی حامی منصور هادی متشکل از 600 سرباز طی دو روز گذشته از منطقه جازان عربستان وارد شهر عدن یمن در جنوب این کشور شده‌اند.

به گفته این منبع، این سربازان یمنی اخیرا در پادگان‌های عربستان آموزش دیده‌اند و اکنون به نیروهای منصور هادی در عدن پیوسته‌اند.

این منبع همچنین تاکید کرد که این 600 سرباز سری اول محسوب می‌شود و سری جدید سربازان یمن نیز به آن‌ها ملحق خواهند شد.

از سوی دیگر، حوثی‌ها اعلام کردند که افراد این گروه روز یکشنبه سه مقر نظامی عربستان را در منطقه نجران عربستان و نیز مقر دیگری را در منطقه جازان در مرزهای عربستان و یمن با موشک‌های گراد هدف قرار دادند.

انتهای پیام

کد N873187