حجت الاسلام اکرمی:

هدف امریکا از مذاکرات مدیریت ایران است/ نسخه تحریم «خودکفایی» است

سیاسی

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، با بیان اینکه امریکا در مذاکرات به دنبال مدیریت کردن ایران است، گفت: ما باید خودکفا شویم؛ چراکه وقتی غرب بیند به آنان چشم ندوخته‌ایم، نمی‌تواند بر ما فشار آورد.

حجت الاسلام سید رضا اکرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه برای ترک خوردن تحریم ها، توافق و کنار آمدن با غرب باید به سه نکته توجه کرد، گفت: غرب و همه ایادی و حامیان آنان مخالف پیشرفت و ترقی و استقلال و روی پای خود ایستادن ایران هستند و می‌خواهند که مانند رژیم گذشته ایران پایگاهشان باشد، مدیریت کشور دستشان باشد و دولت نیز مجری اراده آنان باشد. همچنان که محمدرضا پهلوی در کتاب «پاسخ به تاریخ» خطاب به غرب گفت «من هر چه که شما گفتید، اطاعت کردم چرا این اواخر این‌طور با من رفتار کردید و حتی زمانی که بیمار بودم، من را نپذیرفتید.»

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، با تاکید براینکه ما انقلاب کردیم که به خودکفایی و استقلال برسیم، تصریح کرد: ما می‌خواهیم روی پای خود بایستیم، غرب هم چنین چیزی را نمی خواهد؛ لذا قطعا بر ما فشار می‌آورند و تحریم می کنند.

وی همچنین با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با امریکا و کشورهای غربی، گفت: امریکایی‌ها خواهان این مذاکره بودند و در پی توافق هستند؛ در این ۲۰ماه هم تحریم‌ها ترک خورده، وضعیت دارو بهتر شده و لحن دنیا نسبت به ما تغییر کرده است؛ اما چه تحریم‌ها برداشته شود و چه برداشته نشود، ما باید داخل کشور دست به کار بشویم و انقدر دست نیاز به سوی آنها دراز نکنیم.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، نسخه کم کردن اثر تحریم ها را خودکفایی دانست و تاکید کرد: ما باید در داخل خودکفا شویم؛ چراکه غرب وقتی ببیند که به آنان چشم ندوخته‌ایم، نمی‌تواند بر ما فشار بیاورد.

اکرمی خاطرنشان کرد: چه تحریم ها ترک بخورد و چه ترک نخورد، اقتصاد مقاومتی تنها راهکار گشایش اقتصادی است. ما باید بهره و وجدان کاری را در کشور بالا ببریم. حتی اگر با توافق نیز گشایشی صورت بگیرد، ما باید بر توانایی‌ها و ظرفیت‌های خودمان تکیه کنیم.