برگزاری نشست امنیتی الجزایر و تونس با هدف مقابله با تروریسم

الجزایر و تونس در هفته جاری نشست امنیتی را در سطح مسئولان بلندپایه نظامی و با هدف اتخاذ تدابیر جدید برای مبارزه با تروریسم برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه اینترنتی الفجر الجزایر به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که این نشست در راستای اجرای دستورات "عبدالعزیز بوتفلیقه"، رئیس‌جمهوری این کشور و "الباجی قائد السبسی"، رئیس‌جمهوری تونس و به دنبال حمله تروریستی اخیر داعش به شهر سوسه در این کشور برگزار می‌شود چرا که ممکن است عملیات تروریستی داعش به الجزایر نیز سرایت کند.

منابع آگاه اعلام کردند این نشست امنیتی که با حضور مسئولان بخش‌های نظامی و رهبران ارشد دستگاه اطلاعات برگزار می‌شود تاکیدی بر حمایت الجزایر از تونس در چنین مرحله‌ سختی است. بوتفلیقه در پیام خود به همتای تونسی‌اش به این مساله تاکید کرده است.

روز جمعه گذشته داعش عملیاتی را علیه گردشگران در شهر ساحلی "سوسه" تونس اجام داد که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن انجامید.

انتظار می‌رود که نشست الجزایر و تونس به اتخاذ تدابیر جدید برای مبارزه با تروریسم و موافقت دو طرف با ایجاد برنامه‌های عملیات نظامی مشترک میان ارتش‌های دو کشور در مرزها برای مقابله با تروریست‌ها منجر شود.

در همین راستا دولت الجزایر تهدید کرده فعالیت‌ شبکه‌های تلویزیونی را که برنامه‌هایی در خصوص دعوت به خشونت و تندروی پخش می‌کنند، متوقف می‌کند.

تهدید دولت الجزایر پس از آن صورت گرفت که حلقه‌هایی از یک دوربین مخفی در خصوص ربودن گروگان‌ها از سوی تندروهای فرضی پخش شد.

وزارت ارتباطات الجزایر در بیانیه‌ای تاکید کرده که تدابیر قانونی را در این باره اتخاذ کرده و حتی شبکه‌های خصوصی را لغو مجوز می‌کند.

انتهای پیام

کد N872964