"شمار یهودیان جهان به میزان پیش از جنگ جهانی دوم رسیده است"

سیاسی

یک اندیشکده اسرائیلی در گزارش سالانه خود اعلام کرد، جمعیت یهودیان جهان تقریبا به میزان پیش از جنگ جهانی دوم و آنچه که واقعه کشتار یهودیان در هولوکاست خوانده، رسیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیدپرس، موسسه سیاست مردمی اسرائیل گفت که در حال حاضر 2 / 14 میلیون یهودی در سراسر جهان زندگی می‌کنند.

زمانی که افرادی با یک والد یهودی را هم حساب کنیم جمعیت آنها به حدود 16.5 میلیون تن می‌رسد که جمعیت یهودیان را در آستانه جنگ جهانی دوم قرار می‌دهد.

براساس این گزارش، رشد آنها عمدتا در سرزمین‌های اشغالی است و رشد طبیعی محسوب می‌شود.

یهودی‌ها بالاترین نرخ زاد و ولد را در جهان دارند. اما این روند همچنین به "تغییر الگوی هویت یهودی" ارتباط دارد. براین اساس، 59 درصد از کودکان بالغ در آمریکا که تنها یکی از والدین آنها یهودی هستند، یهودی محسوب می‌شوند.

رئیس این اندیشکده اسرائیلی گفت، بیشتر آن یهودیان به عنوان یهودی شناخته می‌شوند چرا که امروز یهودی بودن در آمریکا بیش از گذشته "قابل احترام" است. آماری که از سوی این اندیشکده اعلام شده به احتمال زیاد دست کم یک میلیون یهودی سکولار را که تمایلی به ارتباط با زندگی یهودی و نهادهای آن ندارند، نیز به حساب آورده است.

در آن آمار همچنین حدود 350 هزار اسرائیلی را که از اتحاد جماهیر شوروی مهاجرت کردند و یهودی اسرائیلی محسوب نمی‌شوند، حساب شده است. مرکز تحقیقات پیو (Pew) که تنها یهودیانی که خود را یهودی اعلام کردند، حساب می‌کند، گفته است که شمار یهودیان 2050 به 16 میلیون تن می‌رسد.

انتهای پیام

کد N872963