سفر هیات‌های غربی به عراق با هدف حمایت نظامی از عراقی‌ها

عراق

منابع آگاه عراقی از سفر هیات‌های نظامی و سیاسی غربی به عراق برای گفت‌وگو با رهبران عراقی با هدف حمایت نظامی از ارتش، پیشمرگ‌ها و عشایر سنی این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منابع آگاه عراقی به روزنامه المستقبل لبنان اعلام کردند که هیات‌های نظامی و سیاسی غربی درحال گفت‌وگو با رهبران عراقی در بغداد و رهبران کرد در اربیل در خصوص مجهز کردن ارتش، پیشمرگ‌ها و عشایر سنی به سلاح و بازسازی ارتش عراق هستند.

به گفته این منابع، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق با هیات مشترکی از پارلمان و مجلس سنای آمریکا دیدار کرد و با آن در خصوص ارزیابی نقش پیشمرگ‌ها در مقابله با داعش، امکان مسلح کردن مستقیم آن‌ها بدون مداخله دولت عراق و امکان اصلاح قانون ویژه مسلح کردن گروه‌های عراقی از طریق کنگره به بحث و گفت‌وگو پرداخته است.

این منابع اعلام کردند که هیات مذکور با سلیم جبوری، رئیس پارلمان عراق و تعدادی از سیاستمداران عراقی در خصوص مسلح کردن قبایل سنی گفت‌وگو کرده‌ است.

همچنین رئیس ستاد ارتش انگلیس با رهبران عراقی در بغداد در خصوص آموزش نیروهای عراقی و مستقر کردن کارشناسان نظامی جدید برای حمایت از ارتش عراق به بحث و گفت‌وگو پرداخت.

انتهای پیام

کد N872889