دبیرکل مجمع ایثارگران در گفتگو با مهر:

مذاکرات نتیجه ندهد عالم خراب نمی‌شود

سیاسی

دبیرکل مجمع ایثارگران با بیان اینکه اگر مذاکرات هسته‌ای به نتیجه نرسد هیچ کجای عالم خراب نمی‌شود گفت: غربی‌ها قصد دارند در مذاکرات برنده شوند و ما بازنده.

حجت‌الاسلام اکبر مرتضوی کیاسری دبیر کل مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی، در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مذاکره کنندگان باید خود را در ظرف تعاریف رهبر معظم انقلاب ببینند و متناسب با تعابیری که ایشان در مورد آنها استفاده کردند عمل کنند، اظهار کرد: مذاکره کنندگان باید امانت داری، شجاعت و هوشمندی داشته باشند و مرعوب دشمن نشوند و فریب آنها را نخورند.

وی افزود: وقتی مقام معظم رهبری این تعاریف، تائید و تمجیدها را در مورد تیم هسته ای بکار می‌یرند مذاکره کنندگان هم باید به شکرانه اعتماد ولایت مذاکرات را با عزت و اقتدار پیش ببرند.

مرتضوی کیاسری با بیان اینکه دشمن در هیچ زمانی قابل پیش‌بینی نبوده است، تصریح کرد: ما به دنبال منافع ملی خودمان هستیم و طرف مقابل هم در پی کسب منافع خودش است، اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که ما به مذاکرات برد - برد اعتقاد داریم ولی آنها در ضمیر خودشان به مذاکره برد - باخت اعتقاد دارند.

دبیر کل مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی ادامه داد: طرف مقابل و غربی‌ها قصد دارند در مذاکرات برنده شوند و ما نیز بازنده؛ بنابراین لازم است هوشمند باشیم و حداقل سطح مذاکرات را در قالب برد - برد حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه اگر مذاکرات هسته‌ای به نتیجه نرسد هیچ کجای عالم خراب نمی‌شود، گفت: ما تا الان در بسیاری از نقطه نظرات با سردمداران اقتدار جهانی به نتیجه نرسیده ایم و هستی خود را هم از دست نداده ایم؛ البته درست است که به ما فشار آمده اما عزت ما در سایه مقاومت همیشه تامین بوده است.

مرتضوی کیاسری با اشاره به نقش و وظیفه احزاب در صورت شکست مذاکرات هسته ای تاکید کرد: احزاب باید همگام با نگاه مقام معظم رهبری، بیدارسازی و هوشمندسازی جامعه و همچنین تلاش برای آگاهی مردم جهت مقاومت در برابر توطئه ها را در دستور کار خود قرار دهند.

دبیر کل مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی، تصریح کرد: احزاب باید در داخل وحدت خود را حفظ کنند؛ چراکه در سایه این وحدت مردم نیز به این نگاه تاسی خواهند کرد و در نهایت در مقابل استکبار توان افزایی می‌شود و دشمن مایوس خواهد شد.