نماینده مجلس سنا افغانستان در گفتگو با مهر:

مردم افغانستان تشنه صلح و امنیت هستند/پاکستان صداقت ندارد

سیاسی

نماینده مردم بدخشان در مجلس سنای افغانستان گفت: تا زمانی که کشورهای منطقه مخصوصا پاکستان همکاری جدی و قاطع نکند و در حرف های خود صادق نباشد هیچ وقت نمی توانیم صلح را در افغانستان حاکم کنیم.

گلالی اکبری نماینده مردم بدخشان در مجلس سنا در گفتگو با خبرنگار مهر در کابل گفت: مردم افغانستان تشنه صلح و امنیت است اما متاسفانه جلسات و نشست هایی که در خارج از کشور برای برقراری صلح برگزار می شود نتیجه مثبت نخواهد داشت.

وی گفت: موضوعاتی که در آن جلسات مورد بحث قرار می گیرد اولا باید دید به نفع ملت افغانستان هست یا نه و دوما اینکه آیا صلحی که طرف های مقابل می خواهند همان صلحی است که مردم افغانستان خواهان آن هستند؟

نماینده مردم بدخشان در مجلس سنای افغانستان عنوان کرد: صلحی که ما می خواهیم صلحی است که سراسری و پایدار باشد و حقوق هیچ یک از اتباع افغانستان ضایع نشود.

گلالی اکبری افزود: تا زمانی که کشورهای منطقه مخصوصا پاکستان همکاری جدی و قاطع نکند و در حرف های خود صادق نباشد هیچ وقت نمی توانیم صلح را در افغانستان حاکم کنیم. به این علت که از یک طرف حرف از صلح می زنند و از طرف دیگر آتش جنگ و انتحار را بر می افروزند؛ لذا آنها در گفته های خود صادق نیستند.

وی اضافه کرد: تا زمانی که پاکستان به وعده های خود عمل نکند و به مرحله اجرا نکذارد نمی توانم به این کشور اعتماد کنم.

این سیاستمدار افغانستان در پایان گفت: سیاست دولت در قبال پاکستان درست نیست و با این سیاست نمی توان کاری از پیش برد.