پربیننده سیاسی یکشنبه:انتقاد دبیرکل موتلفه از سخنان کرباسچی/بگذارید دولت شق القمری بکند بعد...

آیت‌الله حائری شیرازی با انتقاد تشبیه دولت احمدی‌نژاد به مرض هاری، خطاب به هاشمی نوشت: بگذارید دولت فعلی شق‌القمری کند و وضع مردم را از نظر اخلاقی و اقتصادی بهتر کند آنگاه خواهید دید مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید.

آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی از اساتید اخلاق حوزه علمیه قم طی نامه سرگشاده به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از اظهارات وی در تشبیه دولت احمدی‌نژاد به مرض هاری انتقاد کرد. اینجا را ببینید.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در خاطره خود از سخت ترین روز زندگی خود نوشت: از لحظه ای که خبر ترور آیت الله خامنه ای را شنیدم تا زمانی که ایشان را زنده ندیدم ، آرام نگرفتم. اینجا را ببینید.

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که چند روز پیش دوباره در لباس مقدس پاسداری حضور داشت، این بار باز هم با کت و شلوار در تلویزیون حاضر شد تا نظراتش را درباره اقتصاد مقاومتی و مذاکرات بیان کند. اینجا را ببینید.

آخرین جملات شهید بهشتی قبل از انفجار

تهران، 7 تیر 1360، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هیأت دولت و سایر نهادهای انقلابی به تدریج به سالن اجتماعات دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران واقع در سرچشمه ی تهران وارد شدند. نوای ملکوتی قرآن کریم در فضای سالن طنین انداخته بود و صالحان را بشارت تحقق وعده ی الهی می داد. اینجا را ببینید. 

دو سال و 100 روز از اعلام موجودیت حزب جمهوری اسلامی می‌گذشت. ساعت 20 و 30 دقیقه را نشان می‌داد که اعضای حزب یکی یکی وارد سالن اجتماعات دفتر مرکزی می‌شدند. دفتر مرکزی در خیابان سرچشمه تهران بود. حادثه تلخی منتظر آنها بود. قرآن خوانده می‌شود و آیت الله بهشتی، دبیرکل حزب جمهوری اسلامی به پشت تریبون می‌رود. اینجا را ببینید.

سردار حسين علايي  درباره استراتژي ايران پس از فتح خرمشهر مي گويد: آقای هاشمی رفسنجانی بعد از فتح خرمشهر يک استراتژی را داشت و تا آخر جنگ هم به همین پایبند بود. ایشان می گفت باید جنگ را خاتمه دهیم، اما باید از موضع قدرت جنگ را خاتمه دهیم. اینجا را ببینید.    

واکنش دبیرکل موتلفه به اظهارات کرباسچی

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در مورد حاشیه‌سازی در ضیافت افطار رئیس‌جمهور گفت: جای تأسف دارد که کسی با سابقه محکومیت جرائم متعدد در نظام جمهوری اسلامی به عنوان دبیر‌کل یک حزب گستاخانه از سران فتنه دفاع می‌کند. اینجا را ببینید.  

رییس جمهوری گفت: امروز شرایط ما با دیروز متفاوت است. مردم با دستگاه قضاست که به حقوق مالکیت و آبرو و حیثیت و حتی حق آزادی بیان و آزادی اندیشه برای خود می بیند با پشتوانه دستگاه قضاست که این اطمینان در جامعه ایجاد می شود. اینجا را ببینید.

طرح هسته ای مجلس باعث ناراحتی آقایان شده [span]

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی درباره تعطیلی مجلس در دوران مذاکرات می گوید: [span]در‌باره تعطیلی مجلس و ارتباط آن با مذاکرات باید بگویم که‌ مگر گروه مذاکره کننده تا کنون مطالبه‌ای از ما کرده ‌که ما بمانیم؟ همین یک موردی را هم که تصویب شده، باعث ناراحتی آقایان شده است. خانم افخم می گوید، از این کار راضی نیست‌ یا آقای انصاری اعلام می‌کند که مخالف هستند‌. اینجا را ببینید.   [span]

/212 17
[span] [span]

کد N872504