ظریف: رسیدن به توافق با اراده سیاسی طرف مقابل میسر است

مذاكرات ايران و گروه 1 5

وزیر امور خارجه کشورمان پیش از ترک وین در جمع خبرنگارن درباره دلیل بازگشتش به تهران گفت: اگر در وین بمانم کار زیادی نخواهم داشت و باید منتظر همکاران بمانم تا کارهایی را انجام دهند و از هفته گذشته هماهنگ شده بود که دوشنبه در تهران باشم.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به وین،محمد جواد ظریف گفت: برخی از وزیران خارجه 1+5 امروز وین را ترک و مجددا باز می گردند که ممکن است برخی از آنها دیرتر از سه شنبه به وین بازگردند و این قراری بوده است که از قبل ما گذاشته بودیم و آقای جان کری احتمالا به خاطر وضعیت جسمانی اش در وین می ماند.

وی افزود: قرار از ابتدا این بود که یکی دو روز در اینجا گفت وگوی سیاسی داشته باشیم و دستورالعمل لازم را به هیات های مذاکره کننده دهیم و روی متن ها کار کنیم.

ظریف در پاسخ به این پرسش که چقدر برای رسیدن به توافق جامع امیدوارید؟ گفت :ما همیشه گفتیم اگر طرف مقابل اراده سیاسی داشته باشد رسیدن به توافق جامع کاملا میسر است، علت اینکه می گویم طرف مقابل، چون به اراده خودمان اعتماد داریم و می دانیم که مردم ایران، رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری و سایر مقامات کشور همه خواهان یک توافق عزت مند و با دوام هستند.

محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه کشورمان ، برای مشورت های بیشتر محل مذاکرات در وین را ترک کرد و راهی تهران شد.

ظریف پس از دو روز رایزنی فشرده با همتایان خود در گروه ۱+5 برای مشورت های بیشتر به تهران بازگشت.

وی قرار است پس از یک روز مجددا به وین بازگردد.

انتهای پیام

کد N872433