رییس پیشین سیا: ایران دست بالاتر را در مذاکرات هسته‌ای دارد

رییس پیشین سازمان سیا گفت:‌ ایران دست بالاتر را در مذاکرات هسته‌ای دارد.

به گزارش ایسنا، مایکل هایدن، رییس پیشین سیا روز یک‌شنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس‌نیوز با اعلام نگرانی خود نسبت به این که ایران در موضع قوی‌تری برخوردار است، تاکید کرد: امیدوارم این آخرین دور مذاکرات هسته‌ای نباشد.

هایدن هم‌چنین مدعی شد که توافق احتمالی که قرار است میان ایران و کشورهای 1+5 به دست آید، برای جلوگیری از حرکت ایران به سمت ساخت تسلیحات هسته‌ای کافی نیست.

او هم‌چنین تاکید کرد که بازرسی از همه سایت‌هایی که وی آن‌ها را مشکوک خواند، در هر زمان، مهم‌ترین امتیازی است که آمریکا باید در هر گونه توافق نهایی از وجود آن اطمینان حاصل کند.

به گزار ش ایسنا، هم اکنون ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 (آمریکا،‌ روسیه،‌ انگلیس، فرانسه، چین و آلمان) در حال گفت‌وگو برای دستیابی به یک توافق جامع هسته‌ای تا پیش از ضرب الاجل تعیین شده در 10 تیرماه هستند.

آمریکا و غرب در حالی ایران را متهم به تلاش برای ساخت تسلیحات هسته‌ای می‌کنند که مقامات ایرانی بارها این اتهام را رد کرده و بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای کشورمان تاکید کرده‌اند.

هم‌چنین آژانس نیز در بازرسی‌هایی که از تاسیسات هسته‌ای ایران انجام داده است هیچ اثری از غیرصلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران نیافته و گزارش‌های مدیرکل آژانس همواره بر صلح آمیز بودن آن تاکید کرده است.

انتهای پیام

کد N872384