نظر مردم آمریکا درباره سیاست های اوباما در قبال داعش منتشر شد

ایرنا نوشت:

براساس جدیدترین نظرسنجی انجام شده در آمریکا مشخص شد که اکثر مردم آمریکایی معتقدند، اوباما آن گونه که باید در قبال گروه تروریستی داعش سرسختانه عمل نمی کند و سیاست های او در این باره ضعیف است.

به گزارش روزنامه واشنگتن تایمز،' دانا بلنتون' تحلیل گر شبکه فاکس نیوز این موضوع را به دنبال نظرسنجی جدید این شبکه آمریکایی اعلام کرد.

در این نظرسنجی جدید مشخص شد که 58 درصد از آمریکایی ها معتقدند که باراک اوباما بیش از حد در قبال گروه تروریستی داعش نرمش به خرج می دهد.

این در حالی است که پیش از این انتقادهایی از دولت اوباما به دلیل عدم اتخاذ سیاست های کارآمد در قبال گروه تروریستی داعش در محافل داخلی و خارجی مطرح شده بود.

همچنین 61 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که فکر می کنند جنگ کشورشان علیه داعش خوب پیش نمی رود.

در این نظرسنجی جدید همچنین در مورد نگرانی های مردم آمریکا در مورد حملات تروریستی نتایجی اعلام شد، به طوری که 69 درصد از شرکت کنندگان نگران حملات تروریستی احتمالی از سوی گروه تروریستی داعش در خاک آمریکا هستند که از این تعداد 27 درصد به شدت نگران هستند.

در این نظرسنجی همچنین اعلام شد که 56 درصد از شرکت کنندگان نگران وضعیت اقتصادی آمریکا و 22 درصد نیز اعلام کردند که نگرانیشان درباره وضعیت اقتصادی این کشور بسیار زیاد است.

نظرسنجی شبکه فاکس نیوز از میان حدود یکهزار و پنج شهروند آمریکایی از تاریخ 21 تا 23 ژوئن انجام شد.

49261

کد N872375