با صدور پیام‌های جداگانه؛

رئیس مجلس حوادث تروریستی در کویت و تونس را محکوم کرد

سیاسی

لاریجانی ضمن محکوم کردن حملات تروریستی در تونس و کویت تاکید کرد: این حوادث دردناک خطر تروریسم تکفیری را برای همه ملت‌های منطقه روشن کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیام‌های جداگانه‌ای خطاب به روسای مجلس کویت و تونس حوادث تروریستی در مسجد شیعیان کویت و شهر سوس تونس را محکوم کرد.

متن کامل پیام لاریجانی به رئیس مجلس کویت به شرح زیر است:

جناب آقای مرزوق علی الغانم

رئیس محترم مجلس الامه کویت

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با نهایت تاسف و تاثر از جان باختن و مجروح شدن جمع زیادی از هموطنانتان در اثر حمله تروریستی گروه‌های تکفیری در ماه مبارک رمضان به مسجد امام صادق (ع) هنگام برگزاری نماز جمعه مطلع شدم.

اینجانب ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی، به این مناسبت مراتب همدردی و تسلیت خود را به جناب عالی، دولت و ملت کشور دوست و برادر کویت و خانواده‌های داغدیده ابراز می‌دارم.

از خداوند متعال رحمت و مغفرت برای شهدای این حادثه، شفای عاجل برای مجروحان و آسیب دیدگان خواستارم.

برادر گرامی

این حادثه دردناک به روشنی خطر تروریسم تکفیری را برای همه ملت‌های منطقه و ضرورت همکاری جمعی منطقه‌ای و بین المللی را برای مقابله با این تهدید جهانی نشان داد.

مایلم تاکید نمایم جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام حمایت همه جانبه از دولت و ملت کویت در مقابل اقدامات گروه‌های تروریستی، آماده هرگونه همکاری برای مبارزه با این پدیده شوم می‌باشد.

از خداوند متعال سربلندی، عزت و موفقیت روزافزون جنابعالی را خواستارم.

دکتر علی لاریجانی- رئیس مجلس شورای اسلامی

 

همچنین متن کامل پیام لاریجانی به رئیس مجلس جمهوری تونس به شرح زیر است:

جناب آقای محمد الناصر

رئیس محترم مجلس ملی جمهوری تونس

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با تاسف فراوان از جان باختن و آسیب دیدن جمعی از هموطنانتان در حمله تروریستی گروه‌های تکفیری به شهر سوس مطلع شدم.

اینجانب ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی، به این مناسبت مراتب همدردی و تسلیت خود را به جنابعالی، دولت و ملت کشور دوست و برادر جمهوری تونس، خانواده‌های داغدیده ابراز می‌دارم.

از خداوند متعال رحمت و مغفرت برای جان باختگان این حادثه، شفای عاجل برای مجروحان و آسیب دیدگان مسئلت دارم.

برادر گرامی؛

این حادثه غم انگیز ضمن بیان خطرات گروه‌های تروریستی تکفیری برای امنیت کشورها، ضرورت اتخاذ تدابیر قاطع و همکاری جمعی منطقه‌ای و بین المللی را برای مبارزه با این پدیده شوم که آرامش و پیشرفت همه ملت‌های جهان را تهدید می‌نماید، بیش از گذشته یادآور می‌شود.

از خداوند منان سربلندی، سعادت و سلامت جنابعالی را مسئلت دارم.