افخم:

سیاست ایران روابط برادرانه با کشورهای اسلامی از جمله مراکش است

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: : سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران، گسترش روابط برادرانه با تمامی کشورهای اسلامی به ویژه مغرب است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه افخم در خصوص آخرین تحولات روابط جمهوری اسلامی ایران و کشور پادشاهی مغرب (مراکش) اظهار داشت: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران، گسترش روابط برادرانه با تمامی کشورهای اسلامی به ویژه مغرب است.

وی همچنین با اشاره به نوپا و رو به گسترش بودن روابط تهران - رباط افزود: سیاست ایران افزایش همکاری در همه زمینه‌هاست که در همین چارچوب، بازگشایی سفارت مغرب در تهران و نیز اعزام سفیر جمهوری اسلامی ایران به این کشور در دوره جدید قابل ذکر است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین ارتقای روابط سیاسی و اقتصادی و نیز مبادله هیات‌های تجاری را از برنامه‌های مورد توجه دو کشور ذکر کرد.

افخم، عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با حوزه شمال آفریقا و کشور مغرب بر اساس اصل احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی را مورد تأکید قرار داد.

بر اساس این گزارش، «محمدتقی مؤید» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مغرب هفته گذشته استوارنامه خود را به محمد ششم پادشاه مغرب تقدیم کرد.