در پیامی به امیر کویت؛

صالحی شهادت جمعی از شیعیان کویت در حادثه تروریستی را تسلیت گفت

سیاسی

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی به امیر کویت، حمله تروریستی به نمازگزاران مسجد امام صادق(ع) در پایتخت این کشور را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی به امیر کویت، حمله تروریستی به نمازگزاران مسجد امام صادق(ع) در پایتخت این کشور را تسلیت گفت.

در پیام صالحی آمده است؛

«عالیجناب شیخ صباح احمد جابر الصباح

امیـر محترم کویت

 سلامٌ علیکم بما صبرتم،

با افسوس و اندوه فراوان، اطلاع یافتم که حملۀ تروریستی جنایت‌پیشگان مقدّس‌نما به نمازگزاران روزه‌دار در مسجد امام صادق(ع) جمعی از خواهران و برادران دینی ما را شهید و مجروح نموده و دولت و ملّت عزیز کویت را داغدار نموده است.

اگر چه بر همگان واضح و مبرهن است که ساحت نورانی و ملکوتی آیین پیامبر رحمت(ص) از تبلیغ و ترویج خشونت‌ورزی و افراطی‌گری مبراست، اما تداوم یافتن اقدامات مذبوحانۀ بی‌خردان و منادیان تعصب و تصلب، بار دیگر ضـرورت اتحـاد و انسجـام امت اسلامـی بـرای مقابلـه هوشمندانه و مدبرانه با جریان‌های تکفیری را آشکـار ساخـت.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به محضر حضرتعالی، دولت و ملت صبور و مقاوم کویت، ابراز امیدواری می‌نمایم تا به برکت انفاس قدسی حضرت ختمی مرتبت(ص) و پیشوایان صدیق شریعت اسلامی (ع) و به یُمن همت و حمیت دولت‌های اسلامی و متفکران و اندیشمندان مسلمان، راهکاری جامع و فراگیر برای رهایی جهان اسلام از افراطی‌گری و خشونت‌ورزی اندیشیده شود.

دوام سلامتی و مزید سرافرازی و بهروزی حضرتعالی، دولت و ملّت عزیز کویت را از درگاه احدیّت مسألت می‌نمایم».