رییس ستاد انتفاضه و قدس:

روز قدس فرصتی برای معطوف کردن نگاه‌ها به دشمن صهیونیستی است

سپاه پاسداران,رژيم صهيونيستي,روز قدس

رمضان شریف گفت: استراتژی همیشگی صهیونیست‌ها مبتنی بر ایجاد مسائل ثانوی و بحران‌آفرینی در منطقه بوده تا مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، رمضان شریف رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آستانه سی و هفتمین سالروز برگزاری روز جهانی قدس در خصوص اهمیت برگزاری روز قدس امسال گفت: روز جهانی قدس یادگار گرانقدر بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران در توجه دادن امت اسلامی به مهمترین مسئله دنیای اسلام در طی چند دهه گذشته از ابتدای اشغال سرزمین مسلمانان توسط صهیونیست‌ها بوده است. در ابتدای پیروزی انقلاب، حضرت امام (ره) با دو اقدام شاخص که نشان دهنده نوع نگاه امام (ره) به عنوان معمار و رهبر انقلاب اسلامی بود، جهت گیری نظام اسلامی را در موضوع فلسطین روشن کردند. یکی تاسیس سفارت فلسطین در ایران و بازگشایی آن و دوم نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس.

وی با اشاره به تأکید موکد حضرت امام (ره) در طول حیاتشان مبنی بر برپایی باشکوه روز جهانی قدس تصریح کرد: روز جهانی قدس امت اسلامی را جهت دهی می‌کند و افکار امت اسلامی را در توجه به دشمن مشترکشان و همینطور پرهیز از اختلافات داخلی که منشأ عمده شعله ورشدن آن نیز کارکردها و رفتارها و استراتژی های رژیم صهیونیستی و همپیمانانش است، سوق می دهد.

رییس ستاد انتفاضه و قدس در ادامه گفت: بعد از ارتحال حضرت امام (ره) و در طول سال های رهبری آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، همواره شاهد استمرار و تداوم همین نوع نگاه درباره موضوع فلسطین هستیم. همواره حضرت آقا تاکیدشان بر توجه ویژه به مسئله فلسطین و مظلومیت ملت فلسطین و معطوف کردن همه نگاه ها به آزادی قدس شریف و رفع ظلم چندین دهه از این مردم مظلوم بوده و هست.

وی افزود: خوشبختانه در طول سال های برگزاری روز جهانی قدس ما علاوه بر تبیین و تشریح جنایات رژیم اشغالگر قدس، برخی از تحولات منطقه ای هم برای دستیابی مسلمانان به آرزوی دیرینه خودشان یعنی آزاد سازی سرزمین اشغال شده فلسطین شاهد بوده‌ایم که در طول سال های گذشته هم در صحنه نظامی و هم در صحنه افکار عمومی اجازه نداده موضوع فلسطین به فراموشی سپرده شود.

شریف در ادامه با اشاره به این مسئله که استراتژی همیشگی صهیونیست ها در خصوص ایجاد مسائل ثانوی و بحران آفرینی در منطقه بوده تا مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود تصریح کرد: بعد از بیداری اسلامی صهیونیست ها و پشتیبانان غربی آنها یعنی آمریکایی ها و انگلیسی ها، بصورت جدی وارد عرصه مقابله با روند روبه رشد توجه افکار عمومی به مسئله فلسطین و انزوای بیش از پیش و تزلزل و افول رژیم اشغالگر قدس بودند بویژه بعد از چندین شکست این رژیم از حزب الله لبنان و رزمندگان فلسطینی متحمل شده بود.

وی گفت: آنها به دنبال راهکاری بودند تا چاره اندیشی بکنند که متاسفانه به دلیل غفلتی که در برخی از حاکمان کشورهای اسلامی بود و همچنین شکاف های قومی-مذهبی دیرینه ای که بعضا وجود داشت آنها این حصارها را درست کردند تا با یارگیری برخی از دولت های هم‌پیمانشان در کشورهای منطقه را فعال کنند.

رییس ستاد انتفاضه و قدس خاطرنشان کرد : متاسفانه درگیری‌هایی را که می رفت منجر به آزادسازی قدس و تحت فشار قرار گرفتن رژیم صهیونیستی شود، معطوف و منحرف کردند به درگیری های داخل جهان اسلام که همچنان ما شاهد آن در سوریه، عراق و یمن هستیم.

وی افزود : متأسفانه در حال حاضر وقاحت را به حدی رسانیده‌اند که رژیم آل سعود هیچ پنهان‌کاری در برقراری ارتباط مستقیم با رژیم صهیونیستی نمی کند و یک قبح‌شکنی هم در حال وقوع است.

رییس ستاد انتفاضه و قدس در ادامه با اشاره به نوع نگاه دینی و تکلیف‌مدارانه‌ای که مردم ما نسبت به موضوع فلسطین دارند افزود: حتما این آگاهی و روشنگری در امت اسلامی اتفاق خواهد افتاد و مجددا توجه افکار عمومی مسلمانان را به جنایات رژیم صهیونیستی معطوف خواهد کرد.

وی گفت: ما معتقد هستیم هر چند درگیری های موجود در جهان اسلام موجب شده است که تا حدودی از مسئله فلسطین در نظر افکار عمومی به عنوان یک مسئله درجه دو به آن نگاه کند اما به برکت این شکست های نیروهای تروریستی مثل داعش و جبهه النصره و به برکت افشاگری‌هایی که اخیرا در خصوص روابط پنهانی برخی از کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی و مقابله آنها با محور مقاومت بود امیدواریم این نوع افشاگری ها و این نوع مقاومت مردم سوریه و عراق کم کم این ابرهای تیره جلوی چشم برخی از کشورهای اسلامی و آحاد جامعه اسلامی و افکار عمومی را کنار بزند و مجددا ما شاهد آن باشیم که مثل 5 سال گذشته همه توجه جهان اسلام برای رفع ظلم از مردم فلسطین و انزوای هرچه بیشتر رژیم صهیونیستی را شاهد باشیم، این وعده خداوند است که حتما ان‌شاءالله مسلمانان در این عرصه پیروز خواهند شد.

شریف در ادامه تصریح کرد : حتما ظلم نابود خواهد شد ما معتقد هستیم روند تاریخی و عملکرد رژیم صهیونیستی به وضوح این را نشان می دهد که ظلم صهیونیست‌ها نه تنها مربوط به مسلمانان است بلکه آنها به همه ادیان الهی و ابناء بشر ظلم می کنند.

وی گفت: ریشه بسیاری از درگیری ها و اتفاقاتی که ما امروز شاهد هستیم وقتی موشکافانه و عمیق به آن نگاه کنیم می بینیم طراحی‌های صهیونیست‌هاست برای اینکه یک فضای امنی را برای خودشان ایجاد کنند و دیگران را اصطلاحا برای پیگیری افکار، اهداف و مطامع شیطانی خودشان منحرف کنند.

رییس ستاد انتفاضه و قدس همچنین گفت: قطعا روز جهانی قدس مثل چندین سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد همواره فرصتی را فراهم می کند که افکار عمومی، اندیشمندان، رسانه های گروهی یک بار دیگر پرونده اشغال این سرزمین و همینطور تجاوزی را که به مسلمانان و فلسطینیان که صاحبان اصلی این سرزمین شده است بازخوانی کنند.

وی افزود: همواره به برکت نامگذاری روز جهانی قدس توسط حضرت امام (ره) و تاکیدات مقام معظم رهبری بر برپایی این روز و همچنین حضور میلیونی ملت عزیز ایران اسلامی، روز جهانی قدس به عنوان مبدأ بیداری اسلامی و همچنین مبدأ گفتمان انقلاب اسلامی حتما تاثیر قابل توجه و تعیین کننده ای در بازخوانی این پرونده و معطوف کردن نگاه ها به دشمن اصلی مسلمانان یعنی رژیم اشغالگر قدس خواهد داشت.

شریف در پایان سخنانش گفت : برکات و آثار روز جهانی قدس برکات بسیار ارزشمندی در حوزه های مختلف اعم از سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و حتی در حوزه ها و ابعاد نظامی داشته است، امیدواریم مجددا این خیر و برکتی که ناشی از این نام گذاری در این ماه مبارک، آن هم در ایام لیالی قدر است ان‌شاءالله بتواند همچنان وظیفه مسلمانان را در حمایت از مظلومان فلسطینی به صحنه عمل برساند.

انتهای پیام

کد N871954