ترکیه به دنبال احداث دیوارهای امنیتی بیشتر در مرزش با سوریه

سوريه,تركيه

مقام‌های ارشد ترکیه اعلام کردند، آنکارا قصد دارد تا دیوارهای بیشتری را در مرز با سوریه با هدف تقویت اوضاع امنیتی و جلوگیری از عبور و مرورهای مرزی غیرقانونی در این مرزها احداث کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، ترکیه 900 کیلومتر با سوریه مرز مشترک دارد و درگیری‌ها و ناآرامی‌ها در این کشور باعث نگرانی دولت آنکارا شده است.

ترکیه قبلاً در سراسر 10 کیلومتر از مرز مشترک با سوریه دیوار احداث کرده و آن را با دوربین‌هایی تجهیز کرده است. دولت می‌خواهد این دیوارها را گسترش دهد و از دیوارهای بتنی پورتابل در برخی مناطق مرزی با سوریه استفاده کند. این دیوارهای بتنی از سیمان ساخته شدند و می‌توان آنها را به مناطق دیگر انتقال داد.

آنکارا اعلام کرد، ساخت این دیوارها در سراسر مرز با سوریه می‌تواند پرهزینه باشد. البته مقام‌های ترکیه اعلام نکردند که دولت تا چه اندازه می‌خواهد در سراسر مرز با سوریه به ساخت دیوار دست بزند یا اینکه این دیوارهای پورتابل را در کجا قرار دهد.

ترکیه پیش از این قول داده بود به تامین نیازهای تروریست‌های سوری بپردازد. البته همین سیاست باعث شده تا قاچاق سلاح و ورود و خروج تروریستهای خارجی از طریق مرز ترکیه با سوریه به راحتی صورت گیرد و ترکیه در مظان اتهام قرار بگیرد.

انتهای پیام

کد N871630