روحانی:کنارمظلومان ایستاده و خواهیم ایستاد/ذهنیت دروغین ساخت سلاح‌ هسته‌ای در ایران باید افشا شود

حسن روحانی

رییس جمهوری با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی، گفت: دولت تدبیر و امید در عین تعامل با سازمان‌های بین‌المللی؛ و در کنار نیروهای مسلح با شهامت، قدرت و اقتدار از حیثیت و شرف جمهوری اسلامی ایران دفاع می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی روز شنبه در ضیافت افطاری با فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان به دنبال ساخت سلاح‌های مخرب و غیرانسانی نبوده و نیست و این ذهنیت سازی های دروغین باید برای جهانیان افشا شود.
رییس جمهوری با تأكید بر اینكه دولت و مجموعه نیروهای مسلح تحت امر ولایت فقیه است، گفت: باید در نوع سخن گفتن و حركت، در صف واحد بوده و سپاه، ارتش، دولت و كارگزاران نظام تحت پرچم ولایت فقیه و فرماندهی واحد، قانون اساسی و قرآن و اهل بیت(ع) حركت ‌كنند.
دكتر روحانی با بیان اینكه آمادگی و تجهیز نیروهای مسلح بر مبنای محاسبه موقعیت و محیط پیرامونی و بین‌المللی است، گفت: این بدین معنی است كه جمهوری اسلامی ایران بر مبنای شرایط حاكم بر منطقه و جهان، تهدیدات قابل محاسبه و همچنین اهداف دیگر كشورها كه گاهی در تضاد یا رقابت با اهداف نظام است، سطح آمادگی خود را حفظ می‌كند.
رییس جمهوری با اشاره به تجربیات گرانبهای دوران دفاع مقدس اظهارداشت: آن هشت سال برای ارتش، سپاه ، بسیجیان دلاور و نیروهای انتظامی و مسئولان سیاسی، تجربه گرانبهایی بود اما در عین حال نباید خود را صرفا در آن تجربه هشت ساله محصور نماییم چرا كه فضا و شرایط امروز جهان با گذشته تفاوت بسیار زیادی داشته است.
دكتر روحانی با اشاره به تغییرات استراتژیك سیاسی و نظامی در منطقه و جهان گفت: جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح در طول این مدت كه كشورهای همسایه با مشكلات بسیار زیادی روبه‌رو بوده‌اند، سطح آمادگی و هوشیاری خود را حفظ نمود.
رییس جمهوری به تلاش نیروهای مسلح برای افزایش توان دفاعی کشور و ضرورت حفظ این آمادگی های دفاعی اشاره و تأكید كرد: جایگاه جمهوری اسلامی ایران و تلاش نیروهای مسلح باعث شده تا دشمنان نتوانند تهدیدهای نظامی خود را عملی کنند.
دكتر روحانی ادامه داد: باید از یك طرف برای آمادگی دفاعی كشور، واقعیت‌های راهبردی و شرایط منطقه و جهان در نظر گرفته شود و از سوی دیگر باید ذهنیت راهبردی را نیز مورد توجه قرار داد.
رییس جمهوری تصریح كرد: دشمن تنها سلاح، ماهواره و موشك نمی‌سازد بلكه ذهنیتی را برای دنیا منطقه و حتی مردم ایران می‌سازد تا ایران را خطری برای جهانیان نشان دهد.
دكتر روحانی با تأكید بر اینكه توجه به ذهنیت‌های راهبردی به اندازه واقعیت راهبردی اهمیت دارد، گفت: زمانی كه دشمن می کوشد ذهنیت های غلطی را درباره ایران به جهانیان القا کند ما نیز باید ضمن مقابله با تهدید، با تمام توان بکوشیم این ذهنیت ها را از افكار عمومی جهان پاك نماییم.
رییس جمهوری با بیان اینكه گاهی دشمن به دنبال این است كه این دروغ را در بین اذهان عمومی جهان جا بیندازد كه حكومت ایران، حكومتی نیست كه قدرت تعامل، گفتگو، مذاكره و ائتلاف با دیگر كشورها داشته باشد، افزود: همه ما در جمهوری اسلامی ایران باید در برابر این تهدیدها آمادگی خود را حفظ نماییم.
دكتر روحانی حضور نیروی دریایی در آب‌های بین المللی و همچنین كمك‌های ایران به كشورهای منطقه که مورد تجاوز تروریست‌ها قرار گرفته‌اند را از نمونه پاسخ‌های عملی كشور در برابر اتهامات بی‌اساس دشمنان دانست و گفت: برای جمهوری اسلامی ایران شیعه و سنی، یمن، سوریه، لبنان، عراق و فلسطین هیچ فرقی نداشته و ما همواره در كنار مظلومان ایستاده و خواهیم ایستاد.
رییس جمهوری با اشاره به تصویب قطعنامه جهان عاری از خشونت و افراطی گری، خاطرنشان كرد: تصویب این قطعنامه در سازمان ملل پاسخ قاطعی در برابر ذهنیت‌ سازی‌های بدخواهان جهان بود و جمهوری اسلامی ایران در حساس‌ترین شرایط تاریخی توانست این پرچم را به دست بگیرد.
دكتر روحانی با تأكید بر اینكه تلاش دشمنان برای ایجاد ذهنیت دروغین ساخت سلاح هسته‌ای در ایران باید برای جهانیان افشا شود، گفت: باید این تبلیغ غلط دشمن را با تمام توان برای جهان افشا نماییم.
رییس جمهوری با بیان اینكه مسیر نیروهای مسلح ایران، صلح مقتدرانه است، گفت: تقویت نیروهای مسلح ایران تنها برای ایجاد صلح در منطقه بوده و نیروهای مسلح پشتیبان اقتدار و منافع ملی هستند.
دكتر روحانی در ابتدای سخنان خود ماه مبارك رمضان را ماه جهاد ، روزه، هدایت حق تعالی، ماه نزول قرآن و ولایت دانست و گفت: ماه رمضان در طول ۸ سال دفاع مقدس از فضای معنوی و فوق‌العاده‌ای برخوردار بود و همچنین عملیات رمضان در سال ۶۱ در همین ماه انجام شد.
رییس جمهوری با بیان اینكه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با نیروهای مسلح سایر كشورهای جهان متفاوت و قابل مقایسه نیست، اظهار داشت: در برخی از كشورها نیروهای مسلح به خاطر ترس مردم آن كشور مورد احترام هستند این در حالی است كه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در جامعه دارای منزلت و مقام شامخ هستند.
رییس جمهوری ادامه داد: مردم نیروهای مسلح را به عنوان پناه بزرگ برای حفظ كشور و نظام جمهوری اسلامی ایران و علمدار جهاد و مبارزه در راه خدا می‌دانند.

سردار دهقان: نیروهای مسلح حامی دولت در پیشبرد اهداف نظام و توسعه ملی هستند
پیش از سخنرانی رییس جمهوری دكتر دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به وضعیت ناامن و بی‌ثبات كشورهای منطقه، گفت: در حال حاضر ایران از ثبات خوبی بهره‌مند است و در این فضای امن دولت قادر است تمام برنامه‌های خود را در اقصی نقاط كشور به اجرا بگذارد.
وی ادامه داد: امروز نیروهای مسلح به عنوان مجموعه نیروهای ولایتمدار با تمام ظرفیت برای خدمت به كشور و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح با تمام توان، حامی دولت و در مسیر اهداف نظام و توسعه ملی حرکت می‌کنند.
سرلشكر فیروز آبادی: جلسه نیروهای نظامی و انتظامی با دولت، جلسه الفت است
سرلشکر فیروز آبادی فرمانده كل نیروهای مسلح نیز ضمن ابراز خرسندی از دعوت افطاری رییس‌جمهوری گفت: نیروهای مسلح با نیت خیر و كسب مجوز از محضر مقام معظم رهبری و با نشاط به این مجلس الفت با دولت آمده است.
وی با تأكید بر اینكه نیروهای مسلح و دولت بازوان ولایت برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی هستند، گفت: امروز شاهد رشد و پیشرفت قابل توجهی در نیروهای مسلح هستیم.
سرلشكر فیروزآبادی با بیان اینكه دلهای همه ما در كشور با هم است و ضمن سپاسگزاری از حمایت‌های دولت از مجموعه نیروهای مسلح، افزود: در حال حاضر دانشمندان مبتكر و خلاق در نیروهای مسلح و وزارت دفاع آماده پیشبرد اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی ایران هستند.

2929

کد N871521