در دیدار با قائم مقام وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام شد

تاکید سرمدی بر ضرورت همکاری‌های بین‌المللی برای مقابله با گسترش افراط‌گرایی

ايران,كره‌جنوبي

مرتضی سرمدی قائم مقام وزارت امور خارجه کشورمان با جو ته یونگ، قائم مقام وزیر امور خارجه کره جنوبی که در کشورمان به سر می‌برد دیدار کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مرتضی سرمدی در این ملاقات روابط ایران و کره جنوبی در بخش های مختلف را مثبت خواند و افزود: در طول 53 سال تاسیس مناسبات سیاسی بین دو کشور هیچ جنبه تاریکی در روابط نبوده هر چند فراز و نشیب داشته است.

وی ابراز امیدواری کرد که مناسبات دو کشور بار دیگر روند صعودی به خود گیرد .

در ادامه قائم مقام وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه مناسبات دو کشور نباید صرفا در موضوعات تجاری متمرکز شود و با اشاره به اهمیت برقراری توازن در همه ابعاد روابط بر ضرورت همکاری‌های مشترک و رایزنی در خصوص موضوعات بین‌المللی و منطقه‌ای و از جمله همکاری برای مقابله با گسترش افراط گرائی و تروریسم تاکید کرد.

جو ته یونگ، قائم مقام وزارت امور خارجه کره جنوبی نیز با اشاره به رشد افراط‌گرایی گفت: حتی کشورهای دور دست نسبت به کانون ترویج افراط گراییی در منطقه، از آسیب های وارده از جمله پیوستن شهروندان خود یا تلاش برای پیوستن به داعش مصون نیستند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: دولت کره جنوبی تمام تلاش خود برای از سرگیری مناسبات همه جانبه با ایران را در دستور کار قرار داده است.

وی از روند مذاکرات کشورمان با گروه کشورهای 1+5 استقبال و اظهار امیدواری کرد مذاکرات جاری با نتایج موفقیت آمیز برای طرفین نهائی شود .

جو ته یونگ از آمادگی کشورش برای سرمایه گذاری در بخش های مورد علاقه دو طرف یاد کرد و افزود: این مهم فصل جدیدی از مناسبات فی مابین به شمار می‌رود.

انتهای پیام

کد N871457