گروه‌های سیاسی یمن تشکیل "دولت مشارکتی" را بررسی می‌کنند

یمن

یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که گروه‌های سیاسی در این کشور در حال بررسی طرح تشکیل دولتی بر مبنای اصل مشارکت ملی میان گروه‌های سیاسی شرکت کننده در رایزنی‌های ژنو هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد، حمزه الحوثی، عضو شورای سیاسی انصارالله یمن و نماینده این جنبش در رایزنی‌های ژنو که روز 19 ژوئن به کار خود پایان داد، در سخنانی پس از ورود به صنعاء با اعلام این خبر گفت: با بیشتر گروه‌ها و جریان‌های سیاسی در داخل یمن به ویژه در جنوب کشور به صورت دنباله دار تماس‌هایی برقرار است و تفاهم‌هایی نیز صورت گرفته است.

وی عنوان داشت که کارشکنی‌ها و مانع تراشی‌ها که از زمان خروج هیات‌های یمنی از صنعاء تا لحظه بازگشت آنها به پایخت یمن صورت گرفت، سازمان ملل را در موضعی ضعیف ظاهر کرد، چرا که سازمان ملل مسئول رفت و برگشت هیات‌ها بود.

الحوثی اظهار کرد که اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن به زودی به صنعاء سفر خواهد کرد که این سفر در چارچوب سفرهای کنونی‌اش به منطقه جهت بررسی آغاز رایزنی‌های جدید و تکمیل رایزنی‌های سابق بر اساس بیانیه‌ اخیر شورای امنیت است.

رایزنی‌های ژنو به دلیل کارشکنی‌ها و مانع‌تراشی‌های عربستان سعودی موفق نشد که به آتش بس دائم یا یک آتش بس موقت انسانی دست یابد.

انتهای پیام

کد N871420