با محکومیت حادثه تروریستی در کویت انجام شد

هشدار شدید مراجع به صهیونیست‌ها

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي,تروريست

دو تن از مراجع تقلید با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای حادثه تروریستی اخیر در مسجد امام صادق(ع) کویت را محکوم کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در بیانیه آیت‌الله مکارم‌شیرازی آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

جنایت فجیعی که در کویت به دست گروه‌های تکفیری بیگانه از اسلام و بشریت رخ داد و جمع کثیری از برادران و خواهران عزیز ما را به خاک و خون کشید نشان داد که گروه وحشی تکفیری هیچ حدّ و مرزی را به رسمیت نمی‌شناسد، در ماه مبارک رمضان در خانه خدا، روز جمعه، در حال نماز کشتن افراد بیگناه حتی زنان و کودکان اوج بی‌رحمی و بی‌ایمانی و توحش است که تاکنون کمتر سابقه داشته است.

ما ضمن محکوم کردن شدید این جنایت بی‌سابقه و تسلیت به همه بازماندگان و همه برادران مسلمان اعم از شیعه و سنی و حتی غیر مسلمانان جهان هشدار می‌دهیم که در برابر این‌گونه حوادث سکوت نکنند و بدانند این جنایت‌کاران هرگاه میدان پیدا کنند به هیچ کس حتی کسانی که امروز آنها را تأیید می‌کند رحم نخواهند کرد و دامان خود آنها را نیز به زودی خواهد گرفت.

اگر مسلمین دست به دست هم بدهند به یقین ریشه‌کن کردن آنها کار مشکلی نیست و اگر امروز این کار را بکنند بهتر از فرداست.

ما یقین داریم که شهیدان این حادثه با شهیدان عصر پیغمبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) و شهدای کربلا محشور خواهند شد و مجروحان آنها نیز پاداش همان مجروحان را خواهند داشت.

ما از دولت محترم کویت می‌خواهیم که این مسأله را به صورت کاملا جدی تعقیب کند و ریشه‌های آنها را در کویت بشناسند و به اشدّ مجازات محکوم کنند.

ما خود را با همه خانواده‌های داغدیده شریک می‌دانیم و دعا می‌کنیم که دست قدرت خداوند از آستین عدالتش هر چه زودتر بیرون آمده و این جنایت‌کاران را به وسیله مسلمانان بیدار و آگاه و شجاع به دیار عدم بفرستد.

وان نصر الله قریب»

همچنین در بیانیه آیت‌الله نوری‌همدانی آمده است:

«بسم‌ الله الرحمن الرحیم

بار دیگر در بهترین ایام از سال ماه مبارک رمضان دست استکباری بواسطه ایادی منطقه‌ای‌شان حادثه تروریستی دیگری را رقم زد و عده‌ای از شیعیان مظلوم که در مسجد امام صادق (علیه‌السلام) در کویت که با زبان روزه مشغول عبادت بودند را به خاک و خون کشید ما ضمن محکوم کردن این جنایت خون‌بار به مستکبرین و صهیونیست‌ها و ایادی منطقه‌ای‌شان هشدار می‌دهیم که با این کشتار به اهداف شوم خود نخواهند رسید بلکه موجب همبستگی بیش از پیش بین مسلمانان خواهند شد در پایان از خداوند متعال مسئلت می‌نمائیم که این شهیدان را با ائمه معصومین علیهم‌السلام محشور نموده و به مجروحان این حادثه شفاع عاجل و به خانواده‌های محترم شهدا صبر و اجر مرحمت فرماید.»

انتهای پیام

کد N871263