مراسم بزرگداشت 34 سالگرد شهدای هفتم

محسنی اژه ای: آمریکا ما را از همان ابتدای انقلاب تحریم کرده بود

معاون اول قوه قضاییه گفت: شیطان بزرگ آمریکا است. امروز ما را تحریم نکرده بلکه ما از همان ابتدای انقلاب تحریم شده ایم و آن‌ها اجناسی را که ما خریده بودیم را برخلاف قوانین بین‌المللی ظالمانه به ما ندادند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در مراسم بزرگداشت 34 سالگرد شهدای فاجعه هفتم تیر اظهار کرد: امروز حدود 34 سال از شهادت این عزیزان می گذرد. باید بدانیم که این شهیدان در چه مقامی نزد پروردگارشان روزی می خورند و عاملان این جنایت کجا هستند. این عبرتی است برای ما زندگان. این عزیزان زندگانی هستند که تا ابد یادشان باقی می ماند و جز صدیقین و شهدا و صالحین هستند.

وی ادامه داد: آیا آیت الله بهشتی و یاران امام (ره) و نظام جزء صدیقین و شهدا نیستند؟ آیا ما نمی خواهیم که در راه این عزیزان زندگی کنیم؟ در چنین ایامی در سال 60 باید ببنیم چه شرایطی وجود داشته است. در آن شرایط ارتش صدام و ارتش همه استکبار شرق و غرب به کشور انقلابی نوپا هجوم تمام عیار آورده بودند و بخشی از سرزمین را اشغال کرده بودند.

محسنی اژه ای افزود: در آن زمان همه گروهکهای مارکسیستی،‌ منافقین و سلطنت طلبان و شیاطین بزرگ از جمله آمریکا در داخل شهرهای ما مشغول غارت، ترور ، انفجار و اختلاف افکنی بودند. آن‌ها پول ما را بلوکه کرده بوند و باید بگویم ما امروز تحریم نشده ایم. ما از همان ابتدای انقلاب تحریم شدیم و جنسی که ما خریده بودیم برخلاف قوانین بین‌المللی ظالمانه به ما ندادند.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه ستون پنجم دشمن پشت جبهه به شایعه پراکنی می پرداخت گفت:‌ آنها اسناد و مدارک ما را می بردند و به هر نحوی که می توانستند به ما ضربه می زدند و یک گروهک سازمان یافته و وابسته به آن‌ها در همان روزها و هفته های پایانی سال 59 جنگ سرد را در خیابانهای مختلف از تهران تا سایر شهرها آغاز کردند و در 25 خرداد ماه سال 60 رسما اعلام جنگ مسلحانه کردند.

محسنی اژه ای ادامه داد: دشمن به پشتیبانی ابرقدرتها و در راس آن آمریکا توانست این اقدامات را انجام دهد و در آن زمان مارکسیستها و منافقین دست به دست هم دادند و حتی آنهایی که شعار علیه سرمایه داری سر می دادند با آمریکا دست دادند. در همان زمان بود که امام (ره) در مقابل این توطئه ها ایستاد و همه آن‌ها را دفع کرد و پیروز شد.

وی با طرح این سوال که آیا ابهت کذایی فعلی آمریکا بیشتر است یا در 34 سال قبل؟ گفت: آن زمان آمریکا حاضر نبود نسبت به آنچه در کشور ما می گذرد، از آن ارث ببرد و آنرا به رسمیت بشناسد اما امروز مقامات عالی آمریکا اذعان می‌کنند که ابرقدرت منطقه ایران است و آن‌ها اذعان دارند که ما مقابل ایران کم آورده ایم. آن‌ها امروز پیغام و پسغام به رهبر معظم انقلاب ما می‌دهند و در مقابل ایشان خضوع می‌کنند. با کدام قدرت؟ با قدرت توکل به خدا و همت مردم و خون شهدا. ما توانستیم به چنین مقامی و قدرتی برسیم.

وی یادآور شد:‌ شهید بهشتیها با نثار خونشان رضایت خدا و انبیاء را به دست آوردند و خیر دنیا و آخرت را نصیب خود و ملت ایران کردند. ما اگر بهای سنگینی را نمی دادیم نمی توانستیم چنین دستاوردی را به دست آوریم.

وی تاکید کرد: این نظام در مقابل تمام توطئه ها ایستاده و نه تنها تسلیم نمی شود بلکه روز به روز صلابت و اقتدارش بیشتر می‌شود.

محسنی اژه ای با طرح این سوال که تکلیف ما در مقابل این خونها و رنجهایی که خانواده شهدا کشیده اند چیست؟ اظهار کرد: وظیفه بزرگ ما و خانواده شهدا این است که بدانند شهدا ناظر بر ما هستند. خدای نکرده هیچ یک از خانواده ای از شهدا کاری نکند که در نزد آن‌ها سرافکنده شوند.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: دشمن متوجه شد که با جنگ و تحریم نمی تواند این ملت را از پای در آورد اما می تواند خدای نکرده ما را از ارزشهای الهی دور کند و به گناه آلوده کند. بنابراین ما باید مراقب باشیم که امر به معروف و نهی از منکر را آویزه گوشمان کنیم و بدانیم که دشمن می خواهد جوانان ما را به فساد بکشاند.

محسنی اژه ای با اشاره به اینکه امروز همه مسائل می تواند از همین گوشی تلفن و کامپیوتر شروع شود که در اختیار جوانان است، گفت:‌ باید به این موضوع دقت کنیم و بدانیم که اگر به صورت کنترل نشده در اختیار جوانان و همه قرار گیرد چه عواقبی می تواند داشته باشد.

وی در پایان گفت : امروز کسانی هستند که پس از گذشت 34 سال از انقلاب اسلامی تازه می خواهند انقلاب و امام (ره) را تخریب کنند. عده ای تلاش می‌کنند ما را به سمت آمریکا ببرند و بگویند که مشکلات در دست ما است و باید برای حل مشکلات آمریکا را ببینیم. ما باید نسبت به این موضوع مراقب باشیم.

انتهای پیام

کد N871103