وزارت خارجه پیگیر انتقال شهدای حادثه تروریستی کویت به کشور است

ایرنا نوشت:

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از به شهادت رسیدن یکی از مجروحان ایرانی حادثه تروریستی مسجد امام صدق(ع) در کویت خبر داد و گفت: متاسفانه تعداد شهدای ایرانی این حادثه به 3 نفر رسید.

مسجد امام جعفر صادق (ع) در مرکز پایتخت کویت روز گذشته(جمعه)هدف عملیات تروریستی انتحاری قرار گرفت و تعدادی از نمازگزاران روزه دار در این حادثه به شهادت رسیدند.

در این حادثه تروریستی که گفته می شود توسط عوامل داعش انجام گرفته تعدادی از هموطنان ما نیز مجروح شدند و سه تن به شهادت رسیدند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پس از بررسی ابعاد این حادثه شهادت دو ایرانی مقیم کویت در حمله انتحاری به مسجد امام صادق (ع) این کشور را تایید کرد.

مرضیه افخم همچنین عصر امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره افزایش تعداد شهدای ایرانی این حادثه تروریستی گفت: متاسفانه یکی دیگر از ایرانی هایی که مجروح شده بود نیز به شهادت رسید.

وی همچنین اعلام کرد که سفارت کشورمان در کویت ترتیبات اداری و کنسولی را انجام داده تا پیکر مطهر شهدای ایرانی به کشورمان منتقل شود.

به گزارش ایرنا از کویت سه نفر از اتباع ایرانی به نام های محمد سعید مطرودی، سید محمدرضا موحدی (فرزند محمد علی) و عبدالحمید محمود (فرزند سعید) در پی انفجار تروریستی مسجد امام جعفر صادق(ع) در منطقه صوابر در پایتخت کویت و حین ادای نماز جماعت و با زبان روزه به مقام والای شهادت رسیدند.

در میان مصدومان این حادثه تروریستی نیز پنج ایرانی به نام های حاج فضل الله وفادار، فرج الله قائدی حیدری، جاسم بیت سیاح، رحیم عظیم بیت سیاح و محمودی اعلام شده است .

لازم به ذکر است هیات دولت کویت نیز در جلسه فوق العاده خود و به منظور بزرگداشت شهدای مسجد امام صادق(ع) امروز (شنبه) را عزای عمومی در این کشور اعلام کرد.

4949

کد N871078