پیش از ورود به هتل کوبورگ

فابیوس سه شرط فرانسه برای تحقق توافق هسته‌ای را برشمرد

لوران فابیوس عصر روز شنبه برای دیدار با همتایان اروپایی، آمریکای و ایرانی خود در چارچوب مذاکرات جامع هسته‌ای برای نگارش متن پیش‌نویس توافق وارد وین شد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به وین، لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه پیش از ورود به هتل کوبورگ در حضور خبرنگاران حاضر مقابل هتل با بیان این که فرانسه خواهان توافقی محکم با ایران است که در آن ایران از برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای برخوردار باشد گفت: فرانسه این توافق را به سه شرط ممکن می‌داند؛ اول توافقی که دسترسی به تاسیسات نظامی ایران در آن ممکن باشد؛ دوم تحقیق و توسعه ایران برای مدت طولانی محدود شود و سوم در صورت پایبند نبودن ایران به تعهداتش قطعنامه‌های تحریمی شورای امنیت سازمان ملل به طور خودکار علیه این کشور اعمال شود.

بر اساس اعلام منابع خبری غربی وزیران خارجه آلمان و انگلیس نیز امروز و فردا به مذاکرات می‌پیوندند.

محمد جواد ظریف و جان کری ظهر روز شنبه پس از ورود به وین با یکدیگر دیدار کردند. قرار است وزیران خارجه ایران و آمریکا عصر امروز نیز یکبار دیگر گفت‌وگو کنند.

در این نشست علاوه بر معاونان وزیران خارجه و برخی از اعضای هیات‌های مذاکره کننده دو طرف، ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا و هلگا اشمید، معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا حضور دارند.

انتهای پیام

کد N871041