تظاهرات هزاران نفری در هندوراس برای استعفای رئیس جمهور

هزاران تن از ساکنان مشعل به دست و خشمگین هندوراس دست به راهپیمایی اعتراضی زده و خواستار استعفای رئیس جمهور و تحقیقات مستقل درباره رسوایی فساد در این کشور شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، حدود 25 هزاران تن از ساکنان هندوراس با سردادن شعارهایی علیه خوآن ارناندز، رئیس جمهور این کشور به سمت کاخ ریاست جمهوری رفته و خواستار استعفای وی شدند.

آن‌ها همچنین خواستار بررسی مستقل درباره یکی از بدترین رسوایی‌های فساد در تاریخ هندوراس شدند.

ائتلافی از گروه‌های سیاسی اپوزیسیون هندوراس هم خواستار بررسی این رسوایی مالی 200 میلیون دلاری در موسسه امنیت اجتماعی اوندوران شدند که در آن بسیاری از شرکت‌ها تشکیل شده توسط مقام‌های دولتی به خاطر خدماتشان چندین برابر حقوق دریافت می‌کردند.

رئیس جمهور هندوراس روز سه شنبه به گروه‌های سیاسی اپوزیسیون پیشنهاد مذاکره داد اما آن‌ها بر انجام تحقیقات مستقل توسط خارجی‌ها نظیر کمیسیونی مورد حمایت سازمان ملل که درباره فساد در گوآتمالا به بررسی پرداخت، تاکید دارند.

رئیس جمهوری هندوراس تایید کرد که در کمپین ریاست جمهوری 2013، 150 هزار دلار از کمپانی‌های امنیتی مرتبط با این رسوایی پول گرفته اما حزبش و وی از این مساله اطلاعی نداشتند.

انتهای پیام

کد N871026