محمد جواد ظریف: بدنبال توافق بادوام و منصفانه هستیم/زیاده خواهی را برنمی‌تابیم

مذاکرات هسته ای ایران با 5 بعلاوه 1,محمدجواد ظریف

وزیر امور خارجه ایران درحالیکه ۵ روز دیگر به مهلت تعیین شده برای رسیدن به توافق جامع برسر برنامه هسته ای ایران مانده است، گفت: بدنبال یک توافق بادوام و منصفانه در وین هستیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از واحد مرکزی خبر، وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه توئیتر خود با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری نوشت: همانطورکه رهبرانقلاب تاکید کردند: ایرانیها به دنبال یک توافق موقر هستند و زیاده خواهی را برنمی‌تابند.

محمد جواد ظریف در این پیام تاکید کرد: ما به وین می‌رویم تا یک توافق بادوام و منصفانه را به دست آوریم و اهمیت دستیابی به توافق خوب و مناسب، بیشتر از چند روز دیر یا زود شدن در زمان تعیین شده است.

روند کنونی مذاکرات، کند و دشوار است،  بحث تمدید، الان در دستور کار نیست

بر اساس این گزارش، آقای عراقچی هم گفت: امروز و فردا ملاقات‌های دوجانبه بین وزرای خارجه و بعضاً چندجانبه برگزار می شود و بعد، دوباره،کار نگارش ادامه پیدا خواهد کرد. مذاکره کننده ارشد ایران، روندکنونی مذاکرات را کند و دشوار توصیف کرد.

آقای عراقچی درپاسخ به موضوع تمدید مذاکرات هم گفت: بحث تمدید، الان در دستورکار نیست و بنای ما این است که تا زمان تعیین شده، به توافق برسیم و اگرلازم باشد چند روزی،کار را ادامه می‌دهیم، تا در پایان به یک جمع بندی برسیم.

همزمان خبرگزاری تاس روسیه به نقل از دیپلماتها گزارش داد: وزیران خارجه فرانسه، انگلیس و آلمان به همراه فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز طی امروز وفردا وارد وین می شوند.

وزیران امور خارجه ایران و امریکا در وین

درحالیکه ۵ روز دیگر به مهلت تعیین شده برای رسیدن به توافق جامع برسر برنامه هسته ای ایران مانده، وزیرخارجه آمریکا برای رایزنی درباره آخرین دور مذاکرات وارد وین شد و محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان نیز بامداد امروز راهی اتریش شد.

کری به منظور حضور در مذاکرات اتمی ایران وارد شهر وین شده است.

رییس هیات مذاکره کننده هسته ای کشورمان قرار است پس از ورود به وین و پیوستن به تیم مذاکره کننده ایرانی که از2هفته پیش در وین به سر می برند با همتای آمریکایی خود جداگانه دیدار کند.

آقای عراقچی درپاسخ به موضوع تمدید مذاکرات گفت: بحث تمدید، الان در دستورکار نیست و بنای ما این است که تا زمان تعیین شده، به توافق برسیم و اگرلازم باشد چند روزی،کار را ادامه می‌دهیم، تا در پایان به یک جمع بندی برسیم.

همچنین نشست سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران با وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عصر دیروز در هتل کوبورگ شهر وین برگزار شد.

52310

کد N870473