وزیر خارجه دولت فراری یمن: نیازی به ژنو 2 نیست

یمن

وزیر خارجه دولت مستعفی یمن اعلام کرد که طرحی از سوی عمان برای حل و فصل بحران یمن وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ریاض یاسین، وزیر خارجه دولت مستعفی و فراری یمن در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط، با بیان اینکه طرحی از سوی عمان برای حل و فصل بحران یمن وجو ندارد، گفت: یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان طی دیدارش در کویت تاکید کرد که طرحی از سوی مسقط در خصوص یمن وجود ندارد. اما همکاری بشردوستانه و مسائل درمانی و امدادرسانی وجود دارد. وی از تلاش‌های عمان در زمینه بشردوستانه استقبال کرد.

در همین حال، ریاض یاسین عنوان داشت: نیازی به برگزاری کنفرانس جدید در ژنو پس از شکست رایزنی، در هفته گذشته وجود ندارد.

وی گفت: پس از شکست رایزنی‌هایی که هفته قبل در ژنو صورت گرفت تلاش مشترک با اسماعیل ولد شیخ احمد با همکاری طرف‌های بین‌المللی جهت ایجاد مکانیزم اجرای مشترک قطعنامه 2216 صورت خواهد گرفت.

عربستان سعودی که رهبری حملات بی‌هدف علیه مردم یمنی را برعهده دارد تمام تلاش خود را به کار بست تا کنفرانس ژنو را که می‌توانست راهی مهم برای حصول توافق سیاسی جهت حل بحران یمن باشد ناکام بگذارد و از همان ابتدا اعلام کرد که این نشست صرفا برای مشورت است و همچنین خواسته‌های خود را از طریق هیات دولت مستعفی بر گروه‌های سیاسی یمن دیکته کرد تا این نشست فقط راهی برای برآورده ساختن خواسته‌های آن‌ها باشد.

عربستان همچنین با اعمال فشار بر مصر مانع از آن شد که هیات گروه‌های سیاسی یمن در روز نخست مذاکرات بتواند حضور داشته باشد و مصر به گروه‌های یمنی در روز نخست مذاکرات اجازه عبور از این کشور برای حضور در ژنو را نداد.

انتهای پیام

کد N870318