اسرائیل 90 درصد اسیران فلسطینی را شکنجه کرده است

فلسطين

به مناسبت روز جهانی "مخالفت با شکنجه" هیات امور اسیران و آزادگان فلسطینی اعلام کرد که 90 درصد از اسیران فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی مورد هدف انواع مختلفی از شکنجه و مجازات قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری الشروق، در گزارش این هیات که وابسته به سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) است آمده که پس از ربوده شدن سه شهرک نشین به دست افراد مسلح فلسطینی در ژوئن 2014 میزان شکنجه‌ها درحق اسیران فلسطینی افزایش یافته است.

در این گزارش که به مناسب "روز جهانی مخالفت با شکنجه" صادر شده اعلام شد که 73 فلسطینی از سال 1967 به خاطر شکنجه در زندان‌های رژیم صهیونیستی کشته شده‌اند.

شکنجهدر حققیت سیاستی نظام‌مند است که شاباک با سرپوش‌های قانونی از سوی دولت و دادگاه‌ عالی اسرائیل دست به آن می‌زند و این اقدام را با بهانه "خطر امنیتی علیه اسرائیل" انجام می‌دهد.

هیات امور اسیران و آوارگان فلسطینی اعلام کرد: اسرائیل تنها دولتی است که شکنجه را در چارچوب قانون قرار داده است و عرصه را در قبال بازجویان شاباک باز گذاشته است تا ادعا کنند که مجبور شده‌اند متوسل به خشونت شوند.

این هیات تاکید کرد: اسرائیل با این شکنجه‌ها در واقع براساس آنچه در کنوانسیون‌های ژنو و منشور دادگاه کیفری بین‌الملل آمده دست به جنایت جنگی می‌زند و بازرسان شاباک از پیگرد مصون هستند. دستگاه امنیتی اسرائیل نیز از ابزارهای وحشیانه و غیر اخلاقی شکنجه در هنگام بازجویی‌ها استفاده می‌کند.

هیات امور اسیران و آزادگان فلسطین تاکید کرد که 850 شکایت از سوی اسیران علیه شکنجه‌ها صورت گرفته است اما هیچ تحقیقی در مورد آن صورت نگرفته است.

انتهای پیام

کد N870255