بیانیه آیت‌الله وحیدخراسانی در پی شهادت جمعی از نمازگزاران در کویت

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله وحيد خراساني

آیت‌الله وحیدخراسانی در پی فاجعه شهادت جمعی از نمازگزاران در مسجد امام صادق (ع) کویت بیانیه‌ای منتشر کرد.

آیت‌الله وحیدخراسانی در پی فاجعه شهادت جمعی از نمازگزاران در مسجد امام صادق (ع) کویت بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این بیانیه آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

إنا لله و إنا إلیه راجعون

بشارت طوبی بر سعادتمندانی که در خانه خدا و در راه خدا و در ماه مهمانی خدا و در حال نمازی که معراج مؤمن است، کشته شدند. آنان بر خدای بخشنده، مهمان و بر پروردگار مهربان وارد شدند در حالی که به جهت فرمانبرداری از ملک علام، روزه دار و از خوردنی و نوشیدنی امساک کردند.

خداوندا! همانگونه که به این شرافت آنان را مشرف فرمودی و به این کرامت بزرگ نمودی، چنانکه در کتابت فرمودی: " ومن یخرج من بیته مهاجرا إلی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع أجره علی الله "؛ " و هر کس در راه خدا و پیامبر او، از خانه‌اش به درآید، سپس مرگش در رسد، پاداش او قطعاً بر خداست"، پس آنان را محشور نما با پیشوای پرهیزگاران، امیر مؤمنان علیه السلام، همانی که در ماه تو و در محراب عبادت‌ات کشته شد در حالی که می‌فرمود: " فزت و رب الکعبة".

پروردگارا! به مصیبت زدگان صبر نیکو و جزای فراوان عطا کن، چنانکه در قرآن فرمودی: " انما یوفی الصابرون أجرهم بغیر حساب "همانا صابران پاداش خود را بی حساب دریافت می‌دارند.

بارالها! به مجروحین ماه ضیافت‌ات شفا بخش که به این مصیبت گناهانشان را بخشیدی و اجر شهادت در راه خودت را به آنها عطا کردی. خدایا! آنها را شفا ده و مداوا نما و در عافیت‌شان تعجیل فرما. والحمد لله رب العالمین»

انتهای پیام

کد N870252