ولید معلم دوشنبه عازم مسکو می‌شود

سوريه

همزمان با از سرگیری تلاش‌های روسیه برای کشاندن مخالفان و نظام سوریه به پای میز مذاکره وزیر خارجه سوریه دوشنبه به مسکو سفر می‌کند تا در این خصوص با همتای روسی خود به گفت‌وگو بنشیند.

همزمان با از سرگیری تلاش‌های روسیه برای کشاندن مخالفان و نظام سوریه به پای میز مذاکره وزیر خارجه سوریه دوشنبه به مسکو سفر می‌کند تا در این خصوص با همتای روسی خود به گفت‌وگو بنشیند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مستقل رای الیوم، گنادی گاتیلف، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که ولید معلم، وزیر خارجه سوریه روز دوشنبه به مسکو می‌رسد و گفت‌وگوهایی با سرگئی لاوروف، همتای روسی خود خواهد داشت.

ولید معلم اکتبر گذشته نیز به درخواست لاوروف به مسکو سفر کرده بود. روسیه که حامی نظامی سوریه و بشار اسد، رئیس‌جمهوری این کشور محسوب می‌شود در دوره گذشته گردهمایی مسکو 1 و مسکو 2 را با هدف حل اختلافات میان مخالفان و هیات نظام سوریه برگزار کرد. این در حالی است که اخیرا اخبار و گزارشاتی از تغییر موضع روسیه در قبال نقش و اختیارات بشار اسد طی مرحله انتقالی در صورت موفقیت تلاش‌ها برای آغاز روند حل و فصل بحران منتشر شده است.

همزمان با ازسرگیری تلاش‌های روسیه برای برگزاری مذاکرات مجدد میان مخالفان و نظام سوریه منابع از دیدار میان میخائیل بوگدانف، نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در خاورمیانه و کشورهای آفریقا با نمایندگان هیات سیاسی ائتلاف مخالفان سوریه در ساختمان سفارت روسیه در آنکارا خبر می‌دهند.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که طرف روسی در این دیدار که دو روز پیش انجام شد بر لزوم افزایش تلاش‌ها برای حل و فصل بحران سوریه از طریق مذاکرات میان دولت و نمایندگان مخالفان تاکید کرده است. همزمان هیات ائتلاف مخالفان سوریه نیز تشکیل قدرت مرکزی براساس دولت انتقالی در سوریه را خواستار شده است.

هیات ائتلاف مخالفان به بوگدانف اعلام کرده‌اند که با هرگونه اقدام روسیه برای برگزاری مذاکرات برخورد مثبت خواهند داشت البته به این شرط که مسکو نقش بی‌طرف را ایفا کند.

انتهای پیام

کد N870101