داعش مسئولیت حمله تروریستی تونس را برعهده گرفت

سیاسی

گروه تروریستی داعش با انتشار در بیانیه ای در شبکه اجتماعی توئیتر مسئولیت حمله تروریستی به هتلی در تونس را که حدود ۴۰ کشته بر جا گذاشت به عهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در بیانه گروه تروریستی داعش که در یکی از حساب های توئیتری منسوب به این گروه منتشر شده آمده است: سرباز خلیفه ابویحیی الکرونی علیرغم اقدامات امنیتی خود را به هتل امپریال تونس رساند و آن را هدف قرار داد. در این بیانیه ادعا شده که این عضو داعش به خانه فساد حمله کرده و ۴۰ کافر را کشته است.

وزارت کشور تونس روز جمعه اعلام کرد که در جريان حمله‌ای تروريستی به هتل امپریال در شهر سوسه این کشور دست‌کم ۳۹ نفر که در بين آنها تعدادی گردشگر خارجی نیز بودند، کشته شده‌اند.

بعدازظهر جمعه دو مرد مسلح با حمله به این هتل، به سوی حاضران در هتل آتش گشودند. این حمله ساعاتی پس از آن انجام گرفت که در حمله تروریستی دیگری به یک کارخانه گاز در لیون فرانسه یک نفر کشته شد و در یک حمله جداگانه نیز یک عامل انتحاری، بمب همراه خود را در مسجد شیعیان امام صادق (ع) کویت منفجر کرد.

پیشتر این گروه تروریستی مسئولیت حمله به مسجد امام صادق (ع) کویت را برعهده گرفته بود. در همین حال یکی از سخنگویان شرکت ملی نفت کویت اعلام کرد که دولت این کشور پس از حمله انتحاری امروز، تدابیر امنیتی را در نزدیکی چاه های نفت و تاسیسات نفتی این کشور افزایش داده است.