فیصل مقداد:

سوریه نسبت به گسترش اقدامات تروریستی هشدار داده بود

سیاسی

معاون وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد دمشق همیشه مخالف اقدامات تروریستی بوده و نسبت به گسترش این اقدامات در سایر کشورها هشدار داده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، فیصل مقداد با بیان اینکه عناصر مسلح و حامیان آنها دین، اخلاق و وطن ندارند، خواستار توقف حمایت های مالی و تسلیحاتی از این عناصر و محاکمه کشورهای حامی تروریسم شد.

وی در گفتگو با تلویزیون سوریه عنوان کرد: سوریه در گذشته نیز نسبت به گسترش اقدامات تروریستی در سایر کشورها هشدار داده بود و اکنون نیز در این مورد هشدار می دهد.

معاون وزیر امور خارجه سوریه ضمن ابراز همدردی با خانواده های قربانیان حملات تروریستی، تصریح کرد: اینکه اقدامات تروریستی در یک روز در چندین کشور به ویژه کویت و تونس به وقوع پیوسته باشد، مسئله عجیب و غافلگیری کننده ای نیست.

این مقام سوری با اشاره به اینکه ملت و رهبران سوریه در قبال اقدامات تروریستی علیه کویت و تونس ابراز تأسف و ناراحتی می کنند، گفت: ما در مناطق مختلف سوریه از جمله الحسکه، دیر الزور و درعا مشغول مبارزه با تروریسم هستیم، این تروریست ها توسط رژیم های ترکیه، اسرائیل و خاندان حاکم در عربستان و دیگر طرف ها از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی حمایت می شوند و تروریسمی که آنها تشویق به کشتار انسان های بی گناه می کنند باید به خود آنها بازگردد.

معاون وزیر امور خارجه سوریه ادامه داد: باید به جامعه بین الملل یادآور شوم که ما صدها نامه به شورای امنیت فرستادیم و به صورت دقیق نسبت به آنچه که امروز در حال رخ دادن است، هشدار دادیم. به گفته وی اگر جهانیان با تمام توان علیه تروریست های داعش و جبهه النصره متحد نشوند جهان را هرج و مرج، کشتار و خونریزی فرا خواهد گرفت.

فیصل مقداد با بیان اینکه برادران تونسی تلاش های زیادی برای مبارزه تروریسم انجام می دهند، گفت: ولی ما نیاز به هماهنگی میان تونس و سوریه و کویت و سوریه برای مبارزه با این گروهک های تروریستی داریم.

وی با تاکید بر آمادگی کامل سوریه جهت مبارزه با تروریسم، تصریح کرد: حامیان تروریسم از جمله رهبران فرانسه اعم از فرانسوا اولاند رئیس جمهور و لوران فابیوس وزیر امور خارجه این کشور و دیگر رهبران اروپا و آمریکا باید حمایت های خود از تروریسم را متوقف کنند چرا که در غیر اینصورت آنها نیز در آینده هدف اقدامات تروریستی بیشتر خواهند بود.