استقبال کمیته انقلابی انصارالله از پیشنهاد آتش بس سازمان ملل

سیاسی

کمیته انقلابی جنبش انصارالله یمن از پیشنهاد «استفان اوبراین» معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور انسانی در زمینه آتش بس در یمن استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سبأنت، محمد الحوثی ضمن استقبال از پیشنهاد سازمان ملل در زمینه آتش بس، از این سازمان  استفاده از تمام روش ها و ابزارها برای توقف تجاوز وحشیانه و غیر قابل توجیه علیه ملت یمن را خواستار شد.

وی افزود: پیشنهاد و درخواست صرف به تنهایی کافی نیست، به ویژه اینکه ملت یمن در سایه محاصره توسط کشورهای متجاوز و در رأس آنها آمریکا و عربستان در آستانه قحطی قرار دارد و اگر محاصره هر چه سریعتر لغو نشود وقوع قحطی حتمی است.

رئیس کمیته انقلابی انصارالله تصریح کرد: سکوت جامعه بین الملل در قبال جنایت های وحشیانه و استفاده از سلاح های ممنوعه علیه ملت یمن، جنایت علیه بشریت است و دبیر کل سازمان ملل و کارگروهش باید نسبت به این اقدامات موضعگیری صریح داشته باشند.

محمد الحوثی با تاکید بر اینکه هیچ راه حل واقعی جز توافق سیاسی وجود ندارد، یادآور شد: مانع تراشی های کشورهای متجاوز در گفتگوهای ژنو تاکیدی بر عدم پایبندی این کشورها به مشروعیت سازمان ملل و بی طرفی آن است.

وی همچنین تاکید کرد تنها راه خروج از وضعیت ناگوار انسانی در یمن، لغو محاصره و توقف فوری حملات علیه این کشور است.