۰

عراقچی: مشکلات عمده همچنان مانع کار است

  • ۲۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

ایرنا نوشت:

 سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای نگارش متن را « بویژه در بخش های آخر» دشوار توصیف کرد و گفت: همچنان مشکلات عمده ای مانع کار است.

معاون وزیر امور خارجه روز جمعه گفت: با این حال در جزییات و در بعضی از موارد عمومی پیشرفت های خوبی حاصل شده است.

عراقچی از حضور تمامی هیات های مذاکره کننده به ریاست معاونان وزیران خارجه 1+5 در وین خبر داد و گفت: جلسات مداوم دوجانبه و چندجانبه با معاونان و هیات برگزار می شود. در بخش های حساس موضوع آنها هم بعضا مواضع متفاوتی با یکدیگر دارند که هماهنگ شدنشان کار سختی است و باید جلسات هماهنگی بین آنها برگزار شود.

وی اظهار داشت: درمجموع، کار به سختی و به آهستگی به پیش می رود.

عراقچی درپاسخ به سوالی درباره اظهار نظر یکی از مذاکره کنندگان ارشد 5+1 مبنی بر پیشرفت 90 درصدی نگارش متن گفت:در حال حاضر نمی شود از عدد و رقم صحبت کرد. همانطور که می دانید یک متن اصلی وجود دارد و چندین ضمیمه ، درهرکدام از اینها با درصدهای مختلفی به پیش رفته ایم. در متن اصلی نسبت به ضمائم پیشرفت ها بهتر بوده است.

وی افزود:به دلیل این که ضمائم درگیر جزییات بسیار زیادی است پیشرفت کار قدری دشوارتر است. نمی توان از درصد خاصی صحبت کرد . برخی موضوعات هنوز مانده که از نظر کیفی اهمیت بیشتری دارد . موضوعاتی هست که حل شده ولی اهمیتش کمتر است .

عراقچی با اشاره به اینکه محمدجواد ظریف وزیرخارجه ایران شنبه وارد وین می شود، افزود: فکر می کنم روزهای شنبه و یکشنبه ملاقات های دوجانبه بین وزرای خارجه و بعضا چند جانبه برگزار شود و بعد دوباره کار نگارش ادامه پیدا خواهد کرد.

وی در پاسخ به موضوع تمدید مذاکرات گفت : بحث تمدید الان در دستور کار ما وجود ندارد، بنای ما این است که تا زمان تعیین شده بتوانیم به یک توافقی برسیم و اگر لازم باشد چند روزی کار را ادامه می دهیم، تا در پایان به یک جمع بندی برسیم.

49261

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.