آیت الله صدیقی:

تیم هسته‌ای نیاز به حمایت‌های نظارتی دارد/مجلس نباید تعطیل می‌شد

سیاسی

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه حمایت‌های رهبری از تیم مذاکره‌کننده باعث مصونیت آنان نمی‌شود، گفت:تیم مذاکره‌کننده هم به دعا نیاز دارد و هم به نظارت لذا متوقع نبود که مجلس در این ایام تعطیل می‌شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران تقوا را کلید نجات دانست و گفت: کسی که تقوا نداشته باشد، از بن‌بست‌ها خلاصی ندارد.

وی افزود: تقوا برکت می‌آورد، ارزانی، رونق بازار و زندگی خوب برای اهل تقواست و بی‌تقوایی گره با خود به همراه دارد و سلب توفیق از انسان می‌کند. بنابراین تقوا منشا همه خیرات و بی‌تقوایی منشا همه بدبختی‌هاست.

آیت‌الله صدیقی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام، گفت: رهبری بار دیگر در بیانات آرام‌بخش‌شان که اعتقاد داریم کلمات ایشان ذکرالله است، آرامشی در دل‌های مومنین ایجاد کردند و این بیانات مسئولین را دلگرم و زمینه نزدیکی را به یکدیگر فراهم کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به حمایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی از تیم مذاکره‌کننده، گفت: خوشا به حال اینان که رهبری چنین الفاظ بسیار دلنشینی را در وصف آنان به کار برد، اما این حمایت‌ها، بار تیم مذاکره‌کننده را سنگین‌تر می‌کند.

وی افزود: نایب امام زمان (عج) تیم مذاکره‌کننده را شجاع، غیور و متدین می‌دانند، اما ایشان حکیمانه نیز می‌فرمایند این شرایط باعث مصونیت آنان نمی‌شود. اینها بشر هستند و ممکن است اشتباه کنند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس وظیفه دارد چتر نظارتی خود را برای صیانت از تیم مذاکره‌کننده و پافشاری‌اش به حقوق حقه ملت مظلوم شهید داده ایران داشته باشد، گفت: متوقع نبود که در این ایام مجلس شورای اسلامی تعطیل می شد؛ یک حرکت خوبی را آغاز کردند، ولی تیم مذاکره‌کننده نیاز به حمایت‌های شدید دارد چرا که با قددار روزگار مواجه هستند.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه مردم در ایام ماه مبارک رمضان باید برای تیم مذاکره‌کننده دعا کنند، گفت: مساله هسته‌ای، سرنوشت آینده است و یک پیچ حساس و خطرناک تاریخی است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه ما نمی‌توانیم ذلت پذیر باشیم، گفت: ما خود را زیر پرچم امیرالمومنین (ع) و ائمه می‌دانیم. ما ملتی هستیم که انقلاب کردیم راه نویی را به ملت‌ها الهام بخشیدیم، لذا باید جایگاهمان را حفظ کنیم و صلابت امام (ره) و ولایت را باید تیم مذاکره‌کننده حفظ کنند که این هم به دعوا و توسل و هم به نظارت، ارشاد دائم و تذکر دائم نیاز دارد.

ادامه دارد...