۰
عضو کمیسیون امنیت‎ملی هشدار داد

راه اندازی جنگ مذهبی، توطئه غربی‌ها است

  • ۱۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با هر نوع تجزیه در کشورهای همسایه از جمله عراق به شدت مخالف است گفت:‌ ایران با تمام توان از تمامیت ارضی عراق دفاع خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با هر نوع تجزیه در کشورهای همسایه از جمله عراق به شدت مخالف است گفت:‌ ایران با تمام توان از تمامیت ارضی عراق دفاع خواهد کرد.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، اظهار کرد: کشورهای ایران و عراق دو همسایه بزرگ منطقه محسوب می شوند که در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی همکاری ها و تعاملات گسترده ای دارند.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با تروریسم محور مشترک همکاری بین دو کشور از صفر تا 100 است گفت: با توجه به تهدیدی که گروهک های تروریستی مثل داعش در حال حاضر در منطقه برای جهان اسلام وبرای صلح و امنیت منطقه ایجاد کرده اند ، ایران وعراق مصمم هستند از تمام ظرفیت های یکدیگر برای مبارزه با داعش استفاده کنند و سفر نخست وزیر عراق به تهران می تواند کمک زیادی به بررسی راه های مبارزه با تروریسم و شیوه های همپوشانی این فعالیت ها کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: بنابراین یکی از محورهای اصلی سفر اخیر العبادی به تهران و مذاکره با مسئولین کشور ما آماده شدن و تجهیز به منظور مقابله همه جانبه با گروه های تروریستی و داعش بود.

نماینده مردم ورامین در مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه ایران با تمام توان ازتمامیت ارضی عراق دفاع خواهد کرد، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با هر نوع تجزیه در کشورهای همسایه از جمله عراق به شدت مخالف است و این را طرحی برای شکستن کشورهای منطقه می‌داند لذا این توطئه غربی ها است که می خواهند به نحوی تنش ها و فعالیت های تروریستی داعش را توجیه کنند در حالیکه همان ها این گروه ها را تشکیل داده اند و هم به آن‌ها کمک کرده و اکنون هم این کار را انجام می‌دهند.

نقوی حسینی ادامه داد: یکی از اهداف توطئه آن‌ها از این دست اقدامات است که جنگ مذهبی به راه بیاندازند و کشورها را به شیعه وسنی تبدیل کنند و برهمین اساس جنگ ها را به جنگ مذهبی کشانده و کشورها را به لحاظ جغرافیایی تقسیم کنند.

وی تصریح کرد: همه دنیا شاهد هستند گروه داعش و تروریست های تکفیری هم شیعیان ، اهل سنت و نیز کردها را به شهادت می‌رسانند و برای آن‌ها قومیت و مذهب معنا ندارد لذا باید ملت های مسلمان هوشیار باشند که این گروه های تروریستی نه تنها مذهب و قومی ندارند بلکه علیه بشریت اقدام می‌کنند، لذا نباید فریب توطئه غربی ها را خورد و اجازه داد که با این فریب بخواهند کشورها را به سوی تجزیه ببرند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.