حیدرپور در گفت‌وگو با ایسنا:

تریبون بدستان بی‌اخلاق، فضای انقلاب اسلامی را استشمام نکرده‌اند

سیاسی

یک نماینده اصولگرای مجلس تأکید کرد: کسانی که تریبون در دست دارند نباید حرف‌هایی خارج از دایره اخلاق اسلامی بزنند که در غیر این صورت ‌آنها فضای نظام اسلامی و انقلاب اسلامی را استشمام نکرده‌اند.

یک نماینده اصولگرای مجلس تأکید کرد: کسانی که تریبون در دست دارند نباید حرف‌هایی خارج از دایره اخلاق اسلامی بزنند که در غیر این صورت ‌آنها فضای نظام اسلامی و انقلاب اسلامی را استشمام نکرده‌اند.

عوض حیدرپور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: انقلاب ما انقلاب اسلامی و مبتنی بر احکام و آموزه‌های اسلامی است که در آن خداوند به پیامبرش می‌فرماید تو را به پیغمبری مبعوث کردم تا مکارم اخلاقی را به منصه ظهور برسانی.

وی افزود: بر این اساس اگر بنا باشد در فضای جامعه اسلامی و انقلاب اسلامی حرف‌هایی خارج از دایره اخلاق اسلامی زده شود به نظر می‌رسد که این افراد فضای نظام اسلامی و انقلاب اسلامی را استشمام نکرده‌اند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به تأکیدات بزرگان دین، علما، ‌امام (ره) و مقام معظم رهبری بر رعایت اخلاق، گفت: همه باید به گونه‌ای در نظام جمهوری اسلامی رفتار کنند که زیبنده این نظام اسلامی است به خصوص آنهایی که وظیفه تبلیغی برای مردم دارند و احیاناً ممکن است تریبون در دست داشته باشند.

حیدرپور تأکید کرد که اگر افراد پستی و منصبی داشته و پای منبر سخنانی را مطرح می‌کنند که به تبع آن مستمعین زیادی هم دارند باید گفته‌هایشان سازنده و نه مخرب باشد.

به گفته وی، اگر قرار است جایی حرفی بزنیم باید آن حرف موجبات رضایت خداوند را فراهم کند و خارج از دایره ادب، اخلاق،‌ واقعیت و انصاف نباشد چون در غیر این صورت این حرف‌ها، همچون آبی است که روی زمین ریخته و دیگر نمی‌توان آن را جمع کرد.

حیدرپور با تأکید بر این‌که در ماه مبارک رمضان همگان باید نسبت به خودسازی تلاش کنند، گفت: در این ماه همه باید خود را موظف به بیان حقیقت و واقعیات و رضایت خداوند کنند نه این‌که صحبت‌هایشان خشم خداوند را برانگیزد.

نماینده مردم شهرضا با بیان این‌که در ماه تقوی و خودسازی رمضان رعایت حق‌الناس، حیثیت، شخصیت و حقوق دیگر انسان‌ها از ماه‌های دیگر ضروری‌تر است، گفت: نباید فضای ماه مبارک رمضان را با عالم سیاست مخلوط کرد چون قرار است در پایان این ماه همه دستاورد معنوی رابه دست آوریم که از قبل آن یک سال آینده را به بهترین شکل زندگی کنیم.

انتهای پیام

کد N869306