موافقت رسمی حماس با دولت وحدت ملی فلسطین و سفر عزام الاحمد به غزه

سیاسی

رسانه های فلسطین از موافقت رسمی جنبش حماس با دولت وحدت ملی فلسطین و سفر قریب الوقوع عضو کمیته مرکزی جنبش فتح به نوارغزه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سما، «احمد مجدلانی» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» اعلام کرد که تمامی گروه های فلسطینی از جمله جنبش حماس موافقت خود را با تشکیل دولت وحدت ملی اعلام کرده اند.

وی گفت: در میان گروه های فلسطینی تنها جبهه خلق برای آزادی فلسطین موافقت خود را اعلام نکرده است. کمیته اجرایی ساف کمیته ای را برای رایزنی با جنبش حماس به منظور دستیابی به توافق درباره تشکیل دولت وحدت ملی در چارچوب زمانی مشخص (یک هفته) تشکیل داده است.

مجدلانی افزود: حماس به طور مستقیم در دولت وحدت ملی شرکت خواهد کرد و توجه این جنبش بر این است که از دولت سایه که هم اکنون نوارغزه را اداره می کند رهایی یابد و حماس به فراهم کردن تمامی امکانات برای دولت وحدت ملی از جمله گذرگاه ها، واگذاری وزارتخانه ها و بازگشت کارمندان قدیمی و حل مشکلات کارمندان کنونی و امنیتی اهتمام می ورزد.

از سوی دیگر یک منبع آگاه فلسطینی از سفر قریب الوقوع «عزام الاحمد» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح به نوارغزه برای دیدار با رهبران حماس و رایزنی برای تشکیل دولت وحدت ملی فلسطین خبر داد. این سفر اوایل هفته آینده صورت می گیرد.