گزارش یورونیوز از نبرد بین داعش و نیروهای کرد در کوبانی

پنج ماه پس از بازپس گیری کوبانی توسط چریک های کرد، این شهر بار دیگر مورد هجوم گروه داعش قرار گرفته است.

گزارش یورونیوز از نبرد بین داعش و نیروهای کرد در کوبانیپنج ماه پس از بازپس گیری کوبانی توسط چریک های کرد، این شهر بار دیگر مورد هجوم گروه داعش قرار گرفته است.

 

 

 

 

پنج ماه پس از بازپس گیری کوبانی توسط چریک های کرد، این شهر بار دیگر مورد هجوم گروه داعش قرار گرفته است.

روز پنجشنبه در درگیری جنگجویان گروه داعش با چریک های کرد در شهر کوبانی در شمال سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه دوازده نفر کشته و ۷۰ نفر نیز زخمی شدند.

حمله جنگجویان گروه داعش در طول شب و با انفجار یک بمب جاسازی شده در یک خودرو و در نزدیکی یک محل عبور مرزی آغاز شد.

همزمان با درگیری ها در شهر کوبانی در شمال سوریه گزارشها حاکی از درگیری در شهرهای حَسَکه در شمال شرق و دَرعا در جنوب سوریه است.

در درگیری های روز پنجشنبه در شهر حَسَکه که گروه داعش در یک ماه اخیر تلاش کرده کنترل آن را بدست گیرد ۲۰ نفر از جنگجویان داعش و ۳۰ نفر از نیروهای دولت سوریه کشته شدند.

در همین حال تلویزیون دولتی سوریه روز پنجشنبه گزارش داد که ارتش این کشور حمله به چندین موقعیت نظامی در جنوب این کشور را دفع کرده است. بنا بر این گزارش مناطق تحت کنترل دولت در شهر درعا مورد حمله جنگجویان داعش قرار گرفته است.

به گفته یک منبع نظامی سوریه درگیری ها در استان درعا منجر به کشته شدن چندین شورشی مهاجم شد.

درگیری ها در کوبانی در حالی رخ می دهد که هزاران نفر از مردم این شهر که در جریان دور قبلی درگیری ها به ترکیه فرار کرده بودند در عرض پنج ماه گذشته به این شهر بازگشته اند. بسیاری از زخمی شدگان در حملات روز پنجشنبه را زنان و کودکان تشکیل می دهند.

5252

کد N868916