عضو مجلس خبرگان رهبری:

شهید بهشتی در مکتب امام تربیت شد/ ضرورت کادر سازی نیروهای انقلاب

سیاسی

حجت الاسلام و المسلمین محسن قمی گفت: امام خمینی(ره) همواره می فرمودند همت اصلی اسلام این بود که انسان‌سازی کند و شهید بهشتی به عنوان شاگرد امام خمینی(ره) در مکتب بنیانگذار جمهوری اسلامی ساخته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم بزرگداشت شهدای حادثه هفتم تیر و حزب جمهوری اسلامی شب گذشته در دفتر حزب تمدن اسلامی با حضور برخی مجروحین این حادثه، خانواده شهدا، اعضای شورای مرکزی حزب تمدن اسلامی و همچنین میهمانانی از سایر احزاب برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، سیدمحمد میرمحمدی دبیرکل حزب تمدن اسلامی طی سخنانی با اشاره به ضرورت نظم در کار و همچنین ضرورت کار جمعی از نگاه شهید بهشتی به بیان مظلومیت آن شهید پرداخت و از دشمنی‌های منافقین و مخالفان شهید بهشتی سخن گفت.

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص مذاکرات هسته ای، تقویت تیم هسته ای، تبیین خطوط قرمز و تاکید بر تحقق یک توافق خوب و اشاره به اقتصاد مقاومتی گفت: رهبر معظم انقلاب بر درون گرایی و برون زدایی تاکید داشتند و ما نیز باید با توجه به اصل ۴۳ قانون اساسی و عدم اسراف‌کاری و تجمل گرایی بخصوص در میان مقامات و مسئولان اهتمام بورزیم.

میرمحمدی با بیان اینکه امنیت امروز کشور مرهون خون شهدا به ویژه شهید بهشتی است، خاطرنشان کرد: امروز باید شرایط بحرانی منطقه و در عین حال پیام انقلاب اسلامی در میان مسلمین را مورد توجه و ارزیابی قرار دهیم.

دبیرکل حزب تمدن اسلامی با تاکید بر مسائل جاری تشکل های سیاسی و احزاب تصریح کرد: امروز باید در جامعه به تقویت معتدلین در عرصه سیاسی بپردازیم.

وی با اشاره به همدلی و همزبانی از سوی احزاب و گروه های سیاسی با دولت عنوان کرد: از دولت انتظار می‌رود به حوزه فرهنگی توجه بیشتری داشته باشد و همچنین لازم است که امکانات بیشتری در اختیار این بخش قرار گیرد و مجلس شورای اسلامی نیز باید در امور تقنینی اهتمام جدی از خود نشان دهد.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین محسن قمی، عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در جامعه دو نوع فکر اعم از مادی و معنوی وجود دارد و امروز متاسفانه بالاترین مشکل جامعه ما فکر نکردن است، اظهار کرد: امروز جهان سوم بیشتر دچار این مساله شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آداب نماز برگرفته از کتاب «آداب نماز امام خمینی(ره)» به توجه هر چه بیشتر باطن امور، تربیت، محافظت دل و قلب به عنوان فرمانده بدن تاکید کرد و گفت: سلامت دل موجب سلامت اعضا و جوارح است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: امام خمینی(ره) همواره می فرمودند همت اصلی اسلام این بود که انسان‌سازی کند و شهید بهشتی به عنوان شاگرد امام خمینی(ره) در مکتب بنیانگذار جمهوری اسلامی ساخته شد.

حجت الاسلام والمسلمین قمی افزود: شهید بهشتی نگاه ویژه ای به انسان‌سازی داشت که نمونه آن تشکیل حزب جمهوری اسلامی است که برای ساختن انسان ها و تقویت نظام بود که در نهایت دشمنان نتوانستند وی را تحمل کنند و ایشان و بسیاری دیگر از عزیزان ما را به شهادت رساندند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هر شخصی به تنهایی یک حزب و امت است، تاکید کرد: دبیرکل حزب هر شخصی دل اوست و اگر دل درست شد، انسان ساخته می شود. خانواده نیز مانند یک حزب است، که پدر خانواده دبیر کل این حزب محسوب می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: از جمله وظایف تشکل ها و احزاب نیز کادرسازی است که نمونه عینی آن حزب تمدن اسلامی است که سابقه بسیار خوبی نیز دارد.

حجت الاسلام والمسلمین قمی تصریح کرد: حزب تمدن اسلامی از جمله احزاب موفق و سالم جامعه محسوب می‌شود.

بر اساس این گزارش مرتضی فضلعلی، از مجروحان حادثه هفتم تیر در این جلسه طی سخنانی به خاطراتی از شب حادثه و بحث هایی که در آن جلسه تاریخی مطرح شد و همچنین تیزبینی شهید بهشتی پرداخت و یاد و خاطره شهیدان حزب جمهوری را تداعی کرد.